Wróć na
Angelika Karpińska
|

Sosnowiec. Miejskie służby wymyśliły stację do dezynfekcji rąk

1
Podziel się

W związku z pandemią koronawirusa rośnie zapotrzebowanie na produkty dezynfekujące. Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu poinformował, że na rynku trudno było znaleźć odpowiednie dozowniki. Pracownicy postanowili więc sami wyprodukować specjalną stację do dezynfekcji rąk. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Stacja do dezynfekcji rąk w Sosnowcu.
Stacja do dezynfekcji rąk w Sosnowcu. (Facebook)
bCINSlfp

Pracownicy MZUK Sosnowiec wymyślili i stworzyli stację do dezynfekcji rąk. Koszt jej produkcji to ok. 90 zł. MZUK informuje, że przy tak dużej ilości stacji, które mają zostać zainstalowane w mieście, daje to oszczędność kilkunastu tysięcy złotych.

Potrzeba matką wynalazków. Brak odpowiednich dozowników do rąk na rynku był dla nas nie lada problemem...a jeśli już udało się je znaleźć ich ceny przypominały bardziej ceny podzespołów do promów kosmicznych niż dozowników do dezynfekcji rąk - przekazał Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu.

Pojemność stacji wynosi 15 litrów. MZUK zapewnia, że poza kwestią finansową, pracownicy zaoszczędzą również sporo czasu, który musieliby przeznaczyć na codzienne uzupełnianie 66 dozowników znajdujących się na terenie miasta.

bCINSlfr

Pomysł na stacje do dezynfekcji najwyraźniej spodobał się prezydentowi Sosnowca. "Fajna inicjatywa pracowników MZUKu" - napisał na Facebooku Arkadiusz Chęciński.

bCINSlfx

Wcześniej miejskie służby z Sosnowca zainstalowały w kilku miejscach kurtyny do dezynfekcji. Wyposażyły również stacje rowerów miejskich w dozowniki z płynem dezynfekującym.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Polska firma stworzyła środek dezynfekujący bez alkoholu

bCINSlfy
bCINSlfS
KOMENTARZE
(1)
Kolo
2 miesiące temu
Ludzie nie dajcie się zwarjowac, nie dajcie zniszczyc naszego swiata
Najnowsze komentarze (1)
Kolo
2 miesiące temu
Ludzie nie dajcie się zwarjowac, nie dajcie zniszczyc naszego swiata
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić