Spięcie w Sejmie. Kaczyński zareagował na słowa Gomoły. "To, że jest pan młody"

24

W Sejmie od rana toczy się walka o prawa aborcyjne. Po wznowieniu obrad na mównicę wszedł niezrzeszony poseł Adam Gomoła. Polityk najpierw wyraził zadowolenie, że to właśnie Trzecia Droga doprowadziła temat liberalizacji prawa aborcyjnego do Sejmu. Natomiast zachowanie posłów PiS ocenił mianem "hańby". Na reakcję Jarosława Kaczyńskiego nie trzeba było długo czekać.

Spięcie w Sejmie. Kaczyński zareagował na słowa Gomoły. "To, że jest pan młody"
Spięcie Adama Gomoły i Jarosława Kaczyńskiego w Sejmie (PAP, YouTube)

Adam Gomoła wrócił do pierwszych wyborów, które pamięta. Podkreślił, że nigdy, nawet za rządów Lewicy, nie było szans na procedowanie projektów o aborcji.

- Dopiero dzisiaj, w Sejmie kierowanym przez marszałka Hołownię udało się nie odrzucić projektów w pierwszym czytaniu i to jest ogromny sukces. Wreszcie możemy przystąpić do liberalizacji prawa aborcyjnego w Polsce - mówił Gomoła.

Następnie 26-letni poseł zwrócił się do posłów PiS.

- I to, co państwo zrobili rękami pseudotrybunału, który zmuszał swoim prawem Polki do heroizmu, było hańbą - oświadczył.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Happening w Sejmie? "Mamy barbarzyńskie prawo"
Oddaj kasę! - skandowali niektórzy z zebranych na sali sejmowej politycy.

Chodziło o skandal z udziałem Adama Gomoły. Najmłodszy poseł w Sejmie został miesiąc temu wykluczony z partii Hołowni, ponieważ miał handlować miejscami na listach Trzeciej Drogi.

- To jest próba zakrzyczenia prawdy. Tej hańby, którą okryliście się w październiku 2020 roku, kiedy pan, panie pośle, zamiast zamawiać obiady u magister Przyłębskiej zamówił sobie wyrok skazujący kobiety na zmuszanie do heroizmu - mówił już bezpośrednio do Kaczyńskiego Gomoła.

Zaraz po przemówieniu Gomoły, na mównicę wkroczył sam Jarosław Kaczyński.

- Króciutko zwracam się do tego młodego posła. Otóż to, że pan jest młody, nie usprawiedliwia tego, żeby pan opowiadał tego rodzaju bzdury, jak zamawiane wyroki tym podobne bajki, takiej bardzo podłej, goebbelsowskiej propagandy - powiedział prezes PiS.
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić