aktualizacja 

Spójrzcie, jak wojna zmieniła Zełenskiego. Widok porusza

Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy od roku staje na wysokości zadania i prowadzi kraj, który znalazł się w stanie wojny z Rosją. 24 lutego 2022 roku armia Władimira Putina brutalnie zaatakowała wschodnich sąsiadów Polski. Oto jak przez ten czas zmienił się Wołodymyr Zełenski. Różnica jest wręcz porażająca.

Spójrzcie, jak wojna zmieniła Zełenskiego. Widok porusza
Tak wojna zmieniła Wołodymyra Zełenskiego. Mija rok od ataku Rosji (YouTube, Kancelaria Prezydenta Ukrainy)

Wołodymyr Zełenski 23 lutego 2022 roku stanął przed kamerą, by wygłosić historyczne orędzie. Na kilka godzin przed rosyjską agresją na Ukrainę zwrócił się do Rosjan w ich ojczystym języku. Wezwał ich do protestów, a także ostrzegł.

Jeśli zostaniemy zaatakowani, jeśli będą chcieli odebrać nam nasz kraj, naszą wolność, nasze życie i życie naszych dzieci, to będziemy się bronić. (...) Jeśli zostaniemy zaatakowani, zobaczycie nasze twarze, a nie plecy! - mówił Zełenski.

To nagranie opublikowane w sieci 24 lutego jest ostatnim, na którym Wołodymyr Zełenski wystąpił w garniturze i bez zarostu. W kolejnych dniach wszystko się zmieniło.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wystąpienie prezydenta Ukrainy po decyzji Putina. "Nie boimy się nikogo i niczego"

Tak wojna zmieniła Wołodymyra Zełenskiego. Mija rok od ataku Rosji

Wojna zmieniła Zełenskiego nie do poznania. Zniknął urzędowy garnitur, pojawił się ciemnozielony t-shirt i bojówki. Wojskowy strój nosi do dziś, również podczas wyjazdów zagranicznych.

Ale najbardziej uderzająca zmiana zaszła na twarzy prezydenta. Wystarczyć spojrzeć na aktualne zdjęcia, by ujrzeć na niej ślady zmęczenia i troski.

Prezydent Ukrainy stanął na wysokości zadania i prowadzi kraj w brutalnej wojnie z Rosją. Nie opuścił ojczyzny, co zarzucała mu propagandowa telewizja agresora.

Lider frakcyi tut, hołova ofisu presidenta tut, premier ministr tut, president tut. Vsi my tut - mówił Zełenski 25 lutego 2022 roku w kultowym już nagraniu, na którym pokazuje mury czołowych budynków w Kijowie.

Wołodymyr Zełenski zaskarbił sobie postawą w czasie tej inwazji Rosji międzynarodowe uznanie. Niezłomnie bronił i broni Ukrainy przed agresją Rosji. Przez wielu zagranicznych komentatorów został nawet określony jako mąż stanu i bohater narodowy.

Konflikt zbrojny zmienił go nie tylko w oczach świata, ale również fizycznie i psychicznie. Wyrósł na silnego lidera, który wiele pracy wkłada w obronę swojego kraju. Na poniższych zdjęciach można zobaczyć zdjęcia prezydenta Ukrainy zrobione przed wojną i w jej trakcie. Tak wojna zmieniła Wołodymyra Zełenskiego.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić