Spółdzielnia wywiesiła kartki na drzwiach. Ludzie w szoku

87

Kierownictwo Osiedli Lecha i Czecha Spółdzielni Mieszkaniowej "Osiedle Młodych" w Poznaniu poinformowało mieszkańców za pomocą kartek, że na początku grudnia odbędzie się mycie okien na budynku. Jeden z mieszkańców nie rozumie pomysłu spółdzielni, napisał w tej sprawie do lokalnych mediów.

Spółdzielnia wywiesiła kartki na drzwiach. Ludzie w szoku
Zdjęcie ilustracyjne. (Facebook)
"Czy możecie Państwo się dowiedzieć, kto i dlaczego, z Kierownictwa Lecha i Czecha, każe ludziom w głębokiej zimie myć okna w blokach?! Komuś chyba za bardzo wjechały przygotowania do świąt" - napisał we wtorek, 28 listopada mieszkaniec osiedla do redakcji portalu epoznan.pl

Mężczyzna zauważył bowiem kartkę z informacją: "Kierownictwo Osiedli Lecha i Czecha Spółdzielni Mieszkaniowej "Osiedle Młodych" w Poznaniu informuję, że w dniach 28.11-4.12.2023 r. odbędzie się mycie okien na budynku. W związku z powyższym prosi nie zastawiać okien oraz pochować roślinki do mieszkań."

Jak ustalił portal epoznan.pl regulamin Spółdzielni Mieszkaniowej "Osiedle Młodych" zakłada obowiązki porządkowe względem budynków. "Utrzymywanie przez Spółdzielnię w należytym stanie technicznym lokali, pomieszczeń ogólnego użytku, budynków i ich otoczenia oraz instalacji i zamontowanego wyposażenia technicznego" - czytamy w jednym z punktów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak ułatwić sobie mycie okien?

W punkcie 5. czytamy między innymi o tym, że jednym z wielu obowiązków Spółdzielni jest mycie okien. "Utrzymywanie czystości w pomieszczeniach ogólnego użytku, w tym mycie okien, lamperii i balustrad na korytarzach".

To nie pierwsze raz, kiedy planowane jest mycie okien w okresie przedświątecznym. Porządki te odbywają się na osiedlu Lecha i Czecha regularnie.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić