aktualizacja 

Spowodował wypadek i uciekł. Nie przewidział jednego

26

Na drodze krajowej nr 25 we wsi Ose (woj. dolnośląskie) doszło do przerażającego wypadku. Kierujący toyotą zbyt szeroko wszedł w łuk, co poskutkowało czołowym zderzeniem z innym samochodem. Zdarzenie nagrała kamera, a wideo trafiło do sieci.

Spowodował wypadek i uciekł. Nie przewidział jednego
Kierowca toyoty znacznie poszerzył tor jazdy (YouTube)

Niebezpieczne zdarzenie zostało nagrane 27 sierpnia we wczesnych godzinach porannych. Autor po zarejestrowaniu materiału postanowił przekazać go kanałowi STOP CHAM. Kilka dni później filmik został opublikowany na YouTube.

Nagranie powstało na drodze krajowej nr 25 we wsi Ose na Dolnym Śląsku. Materiał może być nauczką dla innych kierowców, gdyż doskonale pokazuje, jak ważne jest zachowanie koncentracji podczas pokonywania łuku. Kierowca toyoty poruszał się ze znacznie większą prędkością od nagrywającego. Na samym początku nagrania wyprzedził go lewym pasem, a następnie kontynuował jazdę, chcąc zrobić to samo z kolejnym autem.

Niedługo później kierowca swoją nerwową jazdą doprowadził do wypadku. Doszło do niego na łuku drogi. Toyota z niewiadomych przyczyn zaczęła zjeżdżać na lewy pas ruchu. Pech chciał, że akurat z przeciwka nadjeżdżał inny samochód. W konsekwencji oba pojazdy zderzyły się czołowo. Cała wina za zdarzenie leżała po stronie osoby z toyoty, która zaczęła jechać częściowo pod prąd.

Siła zderzenia obu aut była naprawdę duża. Żółty pojazd nie miał gdzie uciec, dlatego po uderzeniu wpadł do rowu. Co gorsza, sprawca zdarzenia uciekł z miejsca wypadku, kiedy autor nagrania udzielał pomocy poszkodowanym. Zapewne nie spodziewał się, że całe zdarzenie zostało nagrane kamerą. W wyniku wypadku ranna została jedna osoba. Internauci domagali się wymierzenia sprawiedliwości dla kierującego toyotą.

Kierowca toyoty powinien pójść siedzieć i to bezwzględnie plus gigantyczna kara finansowa - stwierdził komentujący.
Za takie ucieczki powinna być surowa kara - napisała internautka.
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić