Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

Sprawa tragicznej śmierci Bohdana Gadomskiego. Opiekunowie usłyszeli wyrok

8

Łódzki dziennikarz muzyczny był cenioną postacią w środowisku. Niestety w 2020 roku życie Bohdana Gadomskiego zakończyło się tragicznie. Sąd wyjaśnił już okoliczności śmierci popularnego publicysty, który zginął od zastrzyku insuliny.

Sprawa tragicznej śmierci Bohdana Gadomskiego. Opiekunowie usłyszeli wyrok
Bohdan Gadomski (AKPA, AKPA)

W 2019 Bohdan Gadomski przeżył zawał serca. Po miesięcznym pobycie w szpitalu

w Łodzi został odebrany przez zaprzyjaźnione mu osoby, które miały się nim zaopiekować. Niestety dwa dni później mężczyzna stracił przytomność, ponownie trafił do szpitala, gdzie po ponad dwóch tygodniach śpiączki, zmarł.

Śledztwo wykazało, że Gadomski zmarł na skutek podania zbyt dużej dawki insuliny. Oskarżono w tej sprawie jego opiekunów Borysa Ł. i Halinę Ł.-K. W październiku 2023 sąd uznał ich winnymi nieumyślnego spowodowania śmierci i wymierzył im kary pozbawienia wolności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Wesele"? "Dom zły"? "Drogówka"? Który z filmów wspólnie zrobionych ze Smarzowskim jest dla Topy najważniejszy?

Śledczy podejrzewali, że motywem mogło być dziedziczenie majątku po zmarłym dziennikarzu, który przepisał małżonkom swoje mieszkanie i kolekcję płyt. Jak donosi "Fakt" wielu znajomych dziennikarza sugerowało, że sprawa ma drugie dno.

Oskarżeni nie przyznali się do winy, a po pierwszym wyroku z października, doszło do apelacji. Sąd podtrzymał wcześniejsze orzeczenie: Borys Ł. został skazany na rok i pięć miesięcy więzienia, a Halina K.Ł. otrzymała zawieszenie kary na dwa lata.

Podczas procesu sąd wykluczył teorię samobójstwa dziennikarza poprzez podanie sobie insuliny i zaznaczył, że nie znaleziono dowodów na to, że oskarżeni działali z premedytacją. Sędzia podkreślił zasadę prawa, że w razie wątpliwości należy rozpatrzyć sprawę na korzyść oskarżonych. Tym samym sądowa saga w sprawie śmierci Bohdana Gadomskiego została zamknięta.

Wspomnienie Bohdana Gadomskiego

Bohdan Gadomski urodził się w Łodzi jako syn Eweliny Gadomskiej, śpiewaczki, i Jerzego Gadomskiego, harmonijkarza. W młodości aktywnie uczestniczył w różnych wydarzeniach kulturalnych, zdobywając nagrody w konkursach piosenki. Występował także w teatrzyku dziecięcym oraz brał udział w produkcjach filmowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: BOHDAN GADOMSKI i ulubione gwiazdy, od VILLAS do DEMARCZYK (cz.1)

Mimo początkowego zainteresowania karierą wokalno-aktorską, zdecydował się studiować filologię polską. Jego pasja do dziennikarstwa i kultury zaowocowała pracą w różnych mediach, gdzie pisał artykuły, recenzje i prowadził programy radiowe i telewizyjne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: ALDONA ORŁOWSKA i BOHDAN GADOMSKI śpiewają w duecie! NOWY VIDEOCLIP!.WOW! SENSACJA!!!

Gadomski pojawił się także w kilku filmach oraz nagrał kilka piosenek. Uwielbiał psy rasy bichon frise. Jak sam twierdził był przez krótki czas w związku z Violettą Villas.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: BOHDAN GADOMSKI śpiewa piosenkę "Ten wyjątkowy czas"" i zaprasza do siebie!

Postać Gadomskiego została również upamiętniona w sztuce teatralnej "Tańczący z gwiazdami", wystawionej przez łódzki Teatr Powszechny.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić