Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 
aktualizacja 

Masz czas w wakacje? Wojsko płaci 6 tys. zł i szuka chętnych

W wakacje odbędzie się specjalna edycja Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej skierowana do absolwentów szkół średnich i ponadpodstawowych. Wojsko oferuje atrakcyjne stawki. Szkolenie ma być wstępem do aktywnej rezerwy.

Masz czas w wakacje? Wojsko płaci 6 tys. zł i szuka chętnych
Za szkolenie wojskowe dla absolwentów szkół wojsko oferuje atrakcyjne wynagrodzenie (Getty Images)

Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowuje wakacyjną edycję Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Jest ona skierowana do osób, które ukończyły szkoły średnie i ponadpodstawowe.

Wraz ze Sztabem Generalnym Wojska Polskiego przygotowywany jest program szkolenia, które ma trwać miesiąc - dokładnie 27 dni - i być wstępem do aktywnej rezerwy.

Chciałbym zaprosić młodych ludzi po szkole ponadpodstawowej, zanim pójdą na studia czy do pracy, żeby przyszli na miesiąc przeszkolenia, żebyśmy mogli zaoferować im umiejętność, sprawność. Lepiej pójść na takie przeszkolenie niż do pracy do kawiarni czy restauracji. To uposażenie nie będzie wcale jakieś tylko symboliczne, tylko bardzo przyzwoite, powyżej minimalnego wynagrodzenia - zachęcał do udziału w szkoleniu wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 14.03

Za udział w szkoleniu wojsko oferuje atrakcyjne wynagrodzenie

Za czas spędzony w koszarach uczestnicy mają otrzymać uposażenie w wysokości najniższego uposażenia zasadniczego żołnierza zawodowego, czyli 6000 zł brutto. Warto dodać, że w przypadku osób do 26 roku życia oznacza to kwotę netto.

Szkolenie wojskowe ma odbyć się w trzech terminach tego lata, a mianowicie:

  • 10.06 – 06.07
  • 15.07 – 10.08
  • 15.07 – 10.08

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy złożyć wniosek o powołanie w wybranym Wojskowym Centrum Rekrutacji. Można również skontaktować się z wojskowymi rekruterami poprzez portal internetowy www.zostanzolnierzem.pl.

Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa (DZSW) to nowa forma służby wojskowej, wprowadzona w odpowiedzi na rosnące zagrożenia bezpieczeństwa. Służba ta jest otwarta dla obywateli Polski, którzy chcą służyć w armii na zasadach dobrowolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić