aktualizacja 

Sprzeczne informacje ws. Aleksa Dancyga. Polak nadal żyje

Według informacji Hamasu nie żyje Alex Dancyg, polsko-izraelski historyk, który został uprowadzony do Strefy Gazy. Inne informacje w tej sprawie, mają służby izraelskie, które twierdzą, że Polak nadal żyje. Dziennik "Fakt" dotarł także do jego syna.

Sprzeczne informacje ws. Aleksa Dancyga. Polak nadal żyje
Sprzeczne informacje ws. Aleksa Dancyga. Polak nadal żyje (GETTY, NurPhoto)

Jak informował w poniedziałek Hamas, Alex Dancyg miał być jednym z siedmiu zakładników, którzy mieli zginąć podczas izraelskiego bombardowania Strefy Gazy. 75-letniego historyka porwano 7 października w dniu ataku Hamasu na Izrael.

Sęk w tym, że tylko Hamas poinformował o śmierci Aleksa Dancyga. Co więcej, inne informacje w tej sprawie, mają służby izraelskie, które twierdzą, że Polak nadal żyje. Dziennik "Fakt" dotarł także do jego syna.

Hamas próbuje nami psychologicznie manipulować - tłumaczy"Faktowi" Yuval Danzig. - Hamas produkuje różne filmy i co tydzień rozsyła je do rodzin uprowadzonych - dodaje, podkreślając, że dla jego bliskich skutecznym sposobem radzenia sobie z takimi wiadomościami, jest całkowite ich ignorowanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Warszawa w szoku po śmierci Lizy. Wyjątkowe nagranie z marszu

Jak tłumaczy Paweł Wroński, rzecznik MSZ, Polacy skontaktowali ze służbami informacyjnymi, które nie potwierdzają informacji o śmierci pana Dancyga. I traktują ją nadal jako osobę żyjącą.

Alex Dancyg porwany przez Hamas. Jest historykiem

Dancyg urodził się w 1948 roku w Warszawie. W latach 50. wraz z rodzicami wyjechał do Izraela. Posiada także obywatelstwo polskie. Przez lata był pracownikiem Instytutu Yad Vashem w Jerozolimie. Mieszka w kibucu Nir Oz na południu Izraela, który zaatakowali terroryści Hamasu.

W 2007 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Dancyg ma zarówno polskie, jak i izraelskie obywatelstwo. Brał udział w wielu wojnach prowadzonych przez Izraela.

Dancyg poświęcił się nauczaniu, jak zły, przewrotny i bezbożny system nazistowskich Niemiec mógł zniszczyć dobrych, pokojowych i niewinnych ludzi. Jest bliski naszym sercom - czytamy w tweecie Muzeum Auschwitz.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić