Sprzedał narkotyki aktorowi. Grozi mu długa odsiadka

3

Irvin Cartagena, który według prokuratury sprzedał śmiertelną dawkę narkotyków aktorowi Michaelowi K. Williamsowi, przyznał się do winy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i teraz grożą mu nawet 24 lata więzienia.

Sprzedał narkotyki aktorowi. Grozi mu długa odsiadka
Sprzedał narkotyki aktorowi. Grozi mu długa odsiadka (Getty Images)

Jego śmierć we wrześniu 2021 r. wstrząsnęła wszystkimi, podobnie jak okoliczności zgonu. Policja uznała to za przypadkowe przedawkowanie, a jednocześnie zaczęła tropić dilerów. Już w 2022 roku czterech podejrzanych trafiło do aresztu.

Policyjne śledztwo wykazało, że mężczyźni handlowali nielegalnymi substancjami na osiedlu Williamsburg na Brooklynie co najmniej od sierpnia 2020 r. Często robili to w biały dzień na widoku kamer przemysłowych. Z ustaleń śledczych wynika, że Williams miał od nich kupić narkotyki dzień przed swoją śmiercią.

Jednym z podejrzanych był Irvin Cartagena, który według prokuratury sprzedał śmiertelną dawkę narkotyków aktorowi Michaelowi K. Williamsowi. Cartagena został zatrzymany w Portoryko. Pozostali zatrzymani to Hector Robles, Luis Cruz i Carlos Macci. Śledztwo w sprawie śmierci aktora prowadziła policja z Nowego Jorku, ale zarzuty postawiło federalne biuro prokuratora na Manhattanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bestia znad Wołgi złapana. Jest podejrzany o zabicie 26 kobiet

Według śledczych, mężczyzna przyznał się do winy i tego dnia sprzedał aktorowi heroinę zaprawioną fenantylem.

Cartagena nie pracował sam, bowiem w jego "zespole" były łącznie cztery osoby. Prokuratorzy podkreślają, że załoga kontynuowała sprzedaż swojego produktu nawet po tym, jak dowiedziała się, że Williams został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu.

Śmierć aktora wywołała szok

Przypomnijmy, że Michael K. Williams został znaleziony martwy 6 września w swoim apartamencie na Brooklynie. O śmierci 54-latka znanego choćby z "The Wire" czy "Zakazanego imperium" poinformował "The New York Post". Tragiczna informacja wywoła szok zarówno wśród fanów, jak i w całym Hollywood.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić