Stały tuż obok kamery leśnika. Ten obrazek was rozczuli!

10

26 maja bez wątpienia jest wyjątkowym dniem w kalendarzu. Warto wtedy i przez wszystkie pozostałe dni roku pomyśleć nie tylko o naszych mamach, ale też tych, dzięki którym możemy podziwiać piękno natury. Lisią mamę z młodymi uchwycił strażnik Biebrzańskiego Parku Narodowego, pan Marek Kowalewski.

Stały tuż obok kamery leśnika. Ten obrazek was rozczuli!
Natura też świętuje dzień matki! (Facebook, Biebrzański Park Narodowy)

Na początku nagrania widzimy, jak lisica czujnie obserwuje otoczenie, a obok niej chodzi jedno z jej młodych, co jakiś czas zaczepiając matkę. Potem szczenię znika z pola widzenia kamery. Po chwili wraca biegiem z całym rodzeństwem.

Finalnie liski przystawiają się do karmienia, przepychając się między sobą. Lisia mama cierpliwie czeka, aż jej dzieci się najedzą, a potem ponownie zaczyna się zabawa. Matka w otoczeniu rozbrykanych młodych odchodzi poza pole widzenia kamery.

Wiosna to czas narodzin, szczęścia z wydanego na świat potomstwa. Dla rodziców to czas intensywnej pracy przy opiece nad młodymi. Zapewnienie odpowiedniej ilości pokarmu oraz czuwanie nad bezpieczeństwem młodych to duży wysiłek - komentują nagranie leśnicy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Walka dwóch jeleni. Zobacz, jak to się skończyło

Leśnicy zwracają uwagę, że na poniższym filmie widać, że lisica nawet podczas karmienia cały czas zachowuje czujność i bacznie obserwuje otoczenie, wypatrując potencjalnych zagrożeń.

Wychowanie takiej grupki małych łobuzów to nie lada wyzwanie, dlatego z okazji dnia mamy ponownie składamy wszystkim mamom najserdeczniejsze życzenia i życzymy cierpliwości i wytrwałości w opiece nad swoimi pociechami - czytamy na stronie Biebrzańskiego Parku Narodowego wpis autorstwa Marka Kowalewskiego, który jest również autorem nagrania.

Internauci zachwyceni

Nagranie zabrało sporo komentarzy internautów, których rozczulił obrazek macierzyństwa w naturze.

Inni komentujący zwracali uwagę na to, że lisy na wolności na co dzień żyją w nieustającym zagrożeniu ze względu na myśliwych.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

W Polsce występuje tylko jeden gatunek lisa - lis rudy. Zwierzęta te żyją od 3 do 4 lat. Nie są pod ochroną. Ich populację w naszym kraju w 2021 roku szacowano na niespełna 200 tys. osobników.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić