Nagrali go w Józefowie. Sami leśnicy mówią o zaskoczeniu

99

Do sieci regularnie trafiają nagrania z udziałem zwierząt, uchwyconych przez specjalne ukryte w lesie kamery. Teraz na stronie Lasów Państwowych pojawił się kolejny materiał – tym razem występował na nim wielki kot. Wyglądał naprawdę nietypowo. Sami leśnicy mówią o zaskoczeniu.

Nagrali go w Józefowie. Sami leśnicy mówią o zaskoczeniu
Taką scenę zarejestrowały kamery ukryte w lesie. Poznajecie, co to za zwierzę? (Facebook, Nadleśnictwo Józefów, Lasy Państwowe)

Obecność wielkiego kota została zarejestrowana przez kamery na terenie lasów wchodzących w skład Nadleśnictwa Józefów.

Lasy Państwowe. Co uchwyciły kamery Nadleśnictwa Józefów?

Pracownik Lasów Państwowych w poście na Facebooku nie zdradził, jakiego gatunku był wielki kot, który został uchwycony przez oko kamery.

Zamiast tego zachęcił użytkowników platformy społecznościowej do próby poszukania odpowiedzi na własną rękę, jednocześnie żartując, że oceniając po wyglądzie to prawdopodobnie "różowa pantera".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zaskakujące wideo z Bieszczad podbiło serca internatów
Roztoczańskie lasy zaskakują nas z dnia na dzień coraz bardziej. Czy ten kotek to różowa pantera? Jak myślicie, co to za gatunek? – pytał pracownik Nadleśnictwa Józefów na Facebooku.

Internauci nie kazali długo się prosić i pod nagraniem szybko pojawiły się liczne komentarze. Użytkownikom Facebooka nie zajęło wiele czasu odgadnięcie, że chodzi o rysia. Okazało się, że niektórzy mieli okazję nawet widzieć tego drapieżnego kota na żywo.

Widziałam, jak 3 maja przebiegł mi drogę na wysokości Sokołówki – pochwalił się jeden z komentujących.

Zobaczyć rysia w środowisku naturalnym to naprawdę wielkie szczęście. Powód? W całej Polsce jest ich zaledwie od 150 do 200 osobników. Na terenie naszego kraju wyróżniamy dwie populacje tego kota: nizinną i karpacką.

Pierwsza żyje w północno-wschodniej części, czyli w Puszczy Knyszyńskiej i Augustowskiej oraz Białowieskiej. Z kolei karpackie rysie występują w Bieszczadach oraz na Pogórzu Karpackim.

Nagranie można obejrzeć TU.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić