Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Stan nadzwyczajny na Florydzie. Nadchodzi sztorm Michael

124

Władze ostrzegają mieszkańców przed niebezpieczeństwem i przygotowują się do ewakuacji ludzi z najbardziej zagrożonych terenów. Krótko po przejściu huraganu Florence, Stany Zjednoczone nawiedzi kolejny, niebezpieczny żywioł.

Stan nadzwyczajny na Florydzie. Nadchodzi sztorm Michael
(Twitter)

Może uderzyć w wybrzeże USA już w środę. Najbardziej zagrożonym stanem będzie Floryda, która w ubiegłym roku została doszczętnie zdewastowana przez huragan Irma. Meteorolodzy przewidują, że choć Michael nie będzie aż tak silny, to jednak może znacząco zniszczyć wiele miast w regionie.

Tropikalna depresja nr 14 uformowała się w regionie Półwyspu Jukatan i wzmocniła do siły tropikalnej burzy. W nadchodzących dniach może zmienić kwalifikację na huragan - informuje Mirror.

Meteorolodzy ostrzegają. Jeśli Michael osiągnie szacowaną przez nich siłę, to będzie bardzo niebezpieczny. Tworzy się on bardzo szybko i z każdą godziną nabiera mocy. Przewidywania mówią, że może uderzyć w USA w środę i nie słabnąć aż do końca tygodnia.

Przygotowują się wszystkie hrabstwa Florydy. W każdym wprowadzono stan wyjątkowy. Wczesna reakcja ma uchronić setki tysięcy ludzi przed niebezpieczeństwem. Wspominając ubiegłoroczną tragedię, gubernator Rick Scott zaapelował do mieszkańców stanu o gotowość do zabezpieczenia swoich dobytków przed niszczycielskim żywiołem.

Rodziny muszą zacząć się przygotowywać. Bardzo ważne jest, by nasze społeczności miały wykorzystały wszelkie zasoby i zapewniły każdemu bezpieczeństwo - powiedział Rick Scott.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić