Barbara Jaros| 

Supertajfun groźniejszy od Florence uderzy w Azję. Zagrożone miliony

130
1/5

Katastrofa na Filipinach

Katastrofa na Filipinach
(PAP/EPA)
0
0

Podczas gdy oczy całego świata zwrócone są w stronę wybrzeża Stanów Zjednoczonych, potężniejszy supertajfun Mangkhut zbliża się do Filipin. Mieszkańcy wysp przygotowują się na powodzie i osunięcia ziemi.

2/5

Ratunek przed żywiołem

0
0

Jak podaje "Daily Mail", obecnie Mangkhutowi towarzyszy wiatr sięgający w porywach do 230 km/godz. Jego prędkość stale rośnie - w momencie uderzenia w Filipiny przekraczać może nawet 300 km/godz. Na zdjęciu widać prowizoryczne schronienie dla ewakuowanych w mieście Tuguegarao na Luzon.

3/5

Masowe ewakuacje

0
0

W ciągu 24 godzin tajfun ma uderzyć w Luzon, największą wyspę archipelagu. Za zagrożone jego skutkami uważa się 4 miliony osób. Na wyspach trwają masowe ewakuacje zarówno mieszkańców jak i turystów.

4/5

Większe zagrożenie dla życia

0
0

Jak podkreślają eksperci, Mangkhut jest silniejszy i bardziej niebezpieczny niż Florence. Chociaż prawdopodobnie dokona mniej znaczących zniszczeń w infrastrukturze, stanowi poważniejsze zagrożenie dla życia ludzi.

5/5

Próby ocalenia domów

0
0

Mieszkańcy wysp do ostatniej chwili desperacko próbują zabezpieczyć swoje domy. Dachy budynków przywiązują linami, a okna zabijają drewnianymi tablicami.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić