Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Stan wyjątkowy w Polsce? Wiemy, kiedy może zostać ogłoszony

4

Czy Polsce grozi stan wyjątkowy? Czy epidemia koronawirusa rozpędzi się do takiego stopnia, że w naszym kraju konieczne będzie ogłoszenie takiego stanu? "Wprost" pisze, że byłoby to możliwe w przypadku 50 tys. zakażeń koronawirusem dziennie.

Stan wyjątkowy w Polsce? Wiemy, kiedy może zostać ogłoszony
Czy grozi nam stan wyjątkowy? (Pixabay)

Obecnie w naszym kraju notuje się około 28 tys. zakażeń dziennie. Sytuacja jest bez wątpienia trudna. W związku z tym wprowadzane są kolejne obostrzenia, a ponadto tworzy się szpitale polowe.

Polacy zastanawiają się, czy grozi nam wprowadzenie stanu wyjątkowego. Okazuje się, że jest taka możliwość. Nieoficjalne ustalenia prasy wskazują na to, że może stać się tak wtedy, gdy epidemia nabierze jeszcze większego rozpędu.

O tej sprawie pisze "Wprost". Powołując się na nieoficjalne źródła, donosi, że obóz władzy "nie wyklucza wprowadzenia stanu wyjątkowego, jeżeli poziom zakażeń, tak jak we Francji, sięgnie 50 tys. przypadków dziennie".

Koronawirus w Polsce. Ważne słowa Hołowni

Kilka dni temu gościem programu "Tłit" Wirtualnej Polski był Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta w minionych wyborach. On również odniósł się do możliwości wprowadzenia stanu wyjątkowego na terytorium Polski.

O takim scenariuszu mówi się w Warszawie. Rząd szykuje się do wprowadzenia stanu wyjątkowego - przekonywał Szymon Hołownia. Nikt tych doniesień nie potwierdził.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić