o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej w Polsce? Rząd podobno to rozważa

106
Podziel się

Nieoficjalne informacje wskazują na to, że polski rząd rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej. Gdyby postawiono na któreś z tych rozwiązań, Polacy musieliby pogodzić się z kolejną porcją solidnych ograniczeń.

Stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej w Polsce? Rząd podobno to rozważa
Czy polskie władze wprowadzą stan wyjątkowy lub stan klęski żywiołowej? (PAP)
bDIDuCXV

Jak pisze money.pl, oba stany zakładają skierowanie dodatkowych sił w celu uniknięcia kryzysu. Oba przewidują jednak również ograniczenie działalności firm i zawieszenie niektórych swobód obywatelskich.

Mogą być wprowadzone na terenie całego kraju lub na konkretnych obszarach. Jeżeli rząd zdecyduje się na taki ruch, będzie musiał dokładnie rozpisać obostrzenia. Wybór jest szeroki.

bDIDuCXX

Stan klęski żywiołowej wprowadza premier. Takie rozwiązanie oznacza zakazy i nakazy przyjęcia "określonego sposobu przemieszczania się", obowiązek kwarantanny, zakaz imprez masowych i strajków. Nie ma zakazu zgromadzeń.

Wprowadza też zakaz działalności firm i branż, regulację cen, reglamentację dóbr, a ponadto nakaz oddelegowania pracowników do walki z kryzysem.

bDIDuCYd

Stan wyjątkowy. Co oznacza?

Stan wyjątkowy jest wprowadzany przez prezydenta na wniosek premiera. Tutaj ograniczenia są oczywiście zdecydowanie poważniejsze.

Godzina policyjna, użycie wojska do tłumienia niepokojów, zakaz zgromadzeń, imprez masowych, strajków, cenzura prewencyjna, kontrola rozmów telefonicznych i korespondencji (w tym elektronicznej), możliwość zawieszenia działalności partii i wszelkich stowarzyszeń. Zamykanie szkół (również wyższych), ograniczenia w obrocie pieniężnym, ograniczenia w transporcie - wylicza money.pl.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIDuCYe
bDIDuCYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(106)
Grzegorz
4 miesiące temu
Mogą być pewni że następnych wyborów nie wygrają...!
gość f
4 miesiące temu
Jestem wyborcą PIS-u, ale jestem wściekły ! Jak można było w takim czasie wywołać wojnę światopoglądową. Kiedy codziennie zakaża się 20 - tys. osób, a kilkaset umiera, kiedy ludzie boją się o swoje i swoich najbliższych zdrowie i życie - kilka nieodpowiedzialnych osób koniecznie chciało, żeby Trybunał Stanu zajął stanowisko ws aborcji. Wiadomo było, że wywoła to niepokoje społeczne. Jakim durniem trzeba być, żeby TERAZ z tym wyskoczyć ! I nie pomogą żadne tłumaczenia ani ekwilibrystyka słowna różnych dziennikarzy. To skandal ! Za taki stan jest odpowiedzialny PIS - i nikt inny! Idziecie prostą drogą do zagłady. Jak się nie opamiętacie, to po prostu przerżniecie następne wybory. I będzie to najłagodniejsza kara, bo może także znikniecie z politycznej sceny. Czy nie znajdzie się jakiś odważny w PIS i nie powie J. Kaczyńskiemu, żeby po prostu poszedł już na emeryturę, bo jak się często zdarza, jako silny przywódca jest otoczony zgrają lizusów i potakiwaczy i straciL kontakt z rzeczywistością. Ten rząd naprawdę zrobił wiele dobrego dla ludzi - a teraz przez kilku bałwanów wszystko to może zostać zniweczone. Zastanówcie się !
Taaa
4 miesiące temu
Podobno , nieoficjalnie ... Nie wprowadzajcie ludzi w błąd .
bDIDuCYz
Swojak
4 miesiące temu
Teraz sobie przypominają o stanie klęski żywiołowej lub stanie wyjątkowym ale jedno od drugiego niczym się nie różni. Inaczej mówiąc pisowcy chcą wprowadzić stan wyjątkowy bo panicznie boją się kobiet
Megab
4 miesiące temu
O2 kasuje komentarze!!
Najnowsze komentarze (106)
:))))))
4 miesiące temu
duży stan .mały ...
Sylas
4 miesiące temu
No to zaczelo sie... rok 1984!! Tylko ile osób to naprawdę widzi?! Illuminati przejmują wszelką władzę, zwierzchnosci i narody!! Gdzie tu uciekać?! Policja - milicja znajdzie człowieka wszędzie, mają podsłuchy, drony, sprzęt, wojsko, przymus, leki- szczepionki, gotówkę pod ko ntrola. Mają nas... Ojcze Boże, ratuj!!!
emu
4 miesiące temu
NIKT NIKOGO NIE ZMUSZA DO WYŁAŻENIA NA ULICĘ I SYPANIA WYZWISKAMI, to, że niektóre protestują to tylko i wyłącznie ich WYBÓR, a nie wina Pisu, JPII, Kościoła, proliferów.
LOL
4 miesiące temu
"Nieoficjalne informacje wskazują na to, że polski rząd rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej." No proszę, rząd w końcu zacznie realizować postulaty oPOzycji. Czy p. Budka będzie jednak zadowolony? :D
Guj
4 miesiące temu
O2 już dawno wprowadziło cenzurę wypowiedzi bez stanu wyjątkowego...
taka prawda
4 miesiące temu
Cudowne maseczki Szumowskiego ministra nie działały i nie będą działać, on sam tak mówił. Więc pogonić Pinokiów
12345
4 miesiące temu
Pis już przegrał każde kolejne wybory. Nie przekroczą nawet progu wyborczego ! Ta partia niedługo przestanie istnieć i dobrze ! Zasłużyli sobie na to bardzo ciężką złą pracą !
kasia
4 miesiące temu
I I IIIIIII I I I I
bDIDuCYr
kasia
4 miesiące temu
Boże, Dawco i Miłośniku pokoju, racz przyjąć modły nasze i wspieraj nas w wysiłkach o zachowanie pokoju wśród narodów świata. Usuń złość i nienawiść z życia narodów, połącz uczucia i myśli ludów w woli pokoju, by państwa wyrzekły się wszelkich wrogich napaści.
Dora
4 miesiące temu
Boże, od którego pochodzą święte pragnienia, prawe zamiary i cnotliwe czyny, użycz swoim sługom pokoju, jakiego świat dać nie może; niech serca nasze będą poddane Twojej woli, a czasy, w których żyjemy, niech za łaską Twoją będą spokojne i wolne od grozy nieprzyjaciół. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Amen
4 miesiące temu
Ojcze nasz, któryś jest w niebie święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi; chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszenie; ale nas zbaw od złego
astro
4 miesiące temu
czytałem że olbrzymia asteroida leci w stronę ziemi wiem z pewnego źródła ale to tajne. To już koniec : )
Jarek love
4 miesiące temu
Dawajcie stan wyjątkowy jak się bawić to się bawić na całego
Liber8
4 miesiące temu
Rzeczywiście ten Rząd to stan klęski żywiołowej w Polsce.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić