Stan zdrowia Andrzeja Dudy. Prezydent "jest pod stałą opieką lekarską"

69

Prezydent Andrzej Duda przechodzi przez drugie już zakażenie COVID-19. Minister Bogna Janke podała nowe informacje na temat stanu zdrowia głowy państwa.

Stan zdrowia Andrzeja Dudy. Prezydent "jest pod stałą opieką lekarską"
Andrzej Duda. (PAP, Andrzej Lange)

Informację o zakażeniu Andrzeja Dudy przekazał w połowie tygodnia szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot. Okazało się, że w Kancelarii Prezydenta są osoby zakażone, dlatego też głowa państwa zmuszona była do wykonania testu, który wyszedł pozytywny. 17 grudnia przyjął dawkę przypominającą szczepienia.

W niedzielę minister Bogna Janke zdradziła, jak czuje się prezydent. Na antenie Polsat News poinformowała, że Andrzej Duda czuje się dobrze. Choć przebywa w izolacji, ma kontakt ze swoimi współpracownikami.

Pan prezydent przebywa w absolutnej izolacji, przez 10 dni, ale czuje się dobrze. Ma niewielkie objawy i jest pod stałą opieką lekarską - podała Bogna Janke.

To już drugie zakażenie prezydenta. Pierwsze przeszedł w październiku 2020 roku, a chorobę przechodził łagodnie o czym osobiście poinformował na nagraniu na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W niedzielę resort zdrowia przekazał informację o 11 106 nowych zakażeniach. W związku z COVID-19 zmarły w ciągu ostatniej doby 22 osoby.

Zobacz także: "Andrzej Duda nie miał wyboru". Polityk opozycji nie ma wątpliwości
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić