aktualizacja 

Steward Ryanaira stanie przed sądem. Pił alkohol podczas lotu

57

Steward linii lotniczych Ryanair został aresztowany i zwolniony z pracy. 26-letni Sam Thompson miał pić alkohol podczas podniebnej trasy z Rzeszowa na lotnisko Londyn Stansted. Wszystko na nagraniu uwiecznił pasażer.

Steward Ryanaira stanie przed sądem. Pił alkohol podczas lotu
Steward Ryanaira aresztowany. Pił alkohol podczas lotu (YouTube)

Steward linii lotniczych Ryanair aresztowany. 26-letni Sam Thompson miał pić alkohol podczas lotu z Polski do Wielkiej Brytanii. Mężczyzna miał spożyć buteleczkę wina i whisky. Nie spodziewał się, że zostanie przyłapany przez jednego z pasażerów.

Mężczyzna poszedł na tył samolotu, gdzie sięgnął po alkohol. Zwróciło to uwagę jednego z pasażerów, który wyciągnął telefon i zaczął nagrywać stewarda sączącego z małych buteleczek. Pracownik Ryanaira miał się tym w ogóle nie przejąć. Był radosny, a oprócz tego pokazał operatorowi środkowy palec.

Nie mów nikomu, ale ja też się napiję - miał powiedzieć steward, po czym wychylił buteleczkę Jacka Danielsa.

Pasażer wykazał się odpowiedzialnością i zgłosił sytuację kapitanowi. Ten poinformował o zdarzeniu służby lotniskowe i policję. Funkcjonariusze byli na lotnisku od razu po wylądowaniu samolotu. Zbadali stewarda alkomatem i zatrzymały pijanego członka personelu pokładowego.

Załogę Ryanaira obowiązuje zakaz picia alkoholu do ośmiu godzin przed lotem, a zwłaszcza w jego trakcie. Świadek zdarzenia miał wrażenie, że 26-letni steward był pijany już podczas wejścia na pokład.

Sam Thompson został dyscyplinarnie zwolniony. 8 czerwca stanie przed sądem w Chelmsford. Odpowie za wykonywanie swoich obowiązków pod wpływem alkoholu.

Ryanair podał, że lot był obsługiwany przez siostrzaną firmę Lauda Europe. "Lauda Europe zbadała zgłoszone naruszenie przez personel pokładowy podczas lotu z Rzeszowa do Stansted (18 maja). Wspomniany członek personelu pokładowego nie pracuje już dla Lauda Europe" - cytuje oświadczenie "Daily Mail".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Lądowanie Ryanaira w Bristolu. Pilot posadził maszynę przy bardzo silnym wietrze
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić