aktualizacja 

Stewardesy mają sekretne hasło. Mówią to, gdy podoba im się pasażer

240

Piękne, zadbane i zawsze gotowe do pomocy. Stewardesy często wpadają pasażerom w oko. Ale zdarza się też, że i im spodoba się jakiś pasażer. Co wtedy robią? Mówią sobie sekretne hasła.

Stewardesy mają sekretne hasło. Mówią to, gdy podoba im się pasażer
Jeśli stewardesa powie o tobie "Bob", to znaczy, że wpadłeś jej w oko (Adobe Stock)

Choć sekretne hasła mają to do siebie, że nie powinno się ich zdradzać, to stewardesa amerykańskich linii Southwest nie potrafi trzymać języka za zębami.

Sekretne hasła stewardes

Emily Witkop w rozmowie z Yahoo zdradziła wyrażenie, którego używają na pokładzie, jeśli spodoba im się jakiś pasażer.

Przez kilka lat istniał kod "gorącej kawy" między stewardesami - zdradziła. - Wystarczyło powiedzieć: "Mam gorącą kawę na 3B!" Oznaczało to, że na tym konkretnym miejscu był niezwykle atrakcyjny pasażer, którego inne stewardesy powinny zobaczyć.

A to jeszcze nie koniec tajnych haseł, których załoga używa, gdy jest kimś oczarowana. Z książki "Wyznania stewardesy z Qantas" można dowiedzieć się, że niektóre członkinie personelu pokładowego używają imienia "Bob" w odniesieniu do przystojnych podróżnych.

Stewardesy grają w "cheerio"

Jak się okazuje, hasła to niejedyne sposoby, w jakie załoga mówi sobie nawzajem, jeśli ktoś z pasażerów wydaje się atrakcyjny.

Istnieje też gra "cheerio", w którą członkowie personelu pokładowego grają, kiedy pasażerowie opuszczają samolot po jego wylądowaniu.

Na czym polega ta gra wyjaśniono na forum internetowym Cabin Crew. Użytkownik ukrywający się pod pseudonimem LTN330 napisał: "Kiedy stoisz przy wyjściu, mówisz "do widzenia, dziękuję, uważaj na siebie", ale kiedy widzisz kogoś, kto ci się podoba, to mówisz "cheerio". Najważniejsze by zrobić to na zmianie z dobrym kumplem/kumpelą. A największym wyzwaniem jest zachowanie powagi".

Zobacz także: Latać po świecie i jeszcze na tym zarabiać? Zobacz, na jaką pensję może liczyć obsługa samolotu
Autor: IR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić