Straszny wypadek Polki w Turcji. Każdy dzień kosztuje 25 tys. zł

729

21-letnia studentka z Rybnika miała poważny wypadek na wakacjach w Turcji. Marcelina wypadła z okna na trzecim piętrze. Koszty leczenia w Bodrum przekroczyły już sumę pokrywaną przez ubezpieczenie. Za każdy dzień w szpitalu rodzina musi zapłacić 25 tys. zł. Proszą o pomoc.

Straszny wypadek Polki w Turcji. Każdy dzień kosztuje 25 tys. zł
Wymarzone wakacje Marceliny w Turcji zamieniły się w koszmar (zrzutka.pl)

Dramatyczny wypadek na wyjeździe polskich studentów. 21-letnia Marcelina była na wakacjach z grupą przyjaciół w Turcji. 11 lipca dziewczyna wypadła z trzeciego piętra, łamiąc m.in. kostkę, miednicę i poważnie uszkadzając głowę. W ciężkim stanie trafiła do szpitala w Bodrum, gdzie przebywa od ponad dwóch tygodni.

Straszny wypadek Polki w Turcji. Każdy dzień kosztuje 25 tys. zł

Rodzina na stronie zbiórki opublikowała poruszające zestawienie zdjęć: na fotografii z godz. 17.00 11.07.2022 r. widać uśmiechniętą Marcelinę z koleżankami. Na kolejnej, z godz. 02.00 12.07.2022 r. nieprzytomna dziewczyna jest już w szpitalu w śpiączce.

Potrzebuję pomocy i wsparcia dla mojej siostrzenicy Marceliny w zgromadzeniu funduszy na pokrycie kosztów specjalistycznego lotniczego transportu ze szpitala w Turcji do Polski – napisała Michalina Musiatowicz na stronie zbiórki.

Marcelina musi przejść trzy operacje, których koszt zaczyna się od 75 tys. zł. Miała wykupione ubezpieczenie zdrowotne do kwoty 250 tys. zł – informuje portal rybnik.com. Tymczasem dotychczasowe koszty leczenia przekroczyły już 330 tys. zł, koszt każdego kolejnego dnia w szpitalu to 25 tys. zł. Rodzina chciała zebrać 100 tys. zł na opłacenie medycznego transportu lotniczego. Znajomi rodziny prosili o udostępnianie zbiórki i wpłacanie pieniędzy.

Poruszeni dramatyczną sytuacją studentki i jej rodziny internauci ruszyli na pomoc i w ciągu doby udało się zebrać wymaganą kwotę. Nadwyżka zapewne zostanie wykorzystana na kontynuację leczenia w Polsce.

Marcelina dzielnie walczy i się nie podaje! Jej chęć do życia jest ogromna! – podkreśla ciocia rannej dziewczyny.
Zobacz także: Będą wyjątkowo słabe zbiory w tym roku? "Trudny czas dla rolników"
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić