Strażak zginął w wypadku. Tak pożegnała go jednostka

W Bartłomiejowicach (woj. kujawsko - pomorskie) doszło w piątek, 26 czerwca 2026 r., do śmiertelnego wypadku. W zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem zginął 60-letni kierujący jednośladem. To druh Marek Danielak z OSP Osięciny. Jednostka pożegnała go w sieci.

Strażak zginął w wypadku.Strażak zginął w wypadku.
Źródło zdjęć: © OSP Osięciny
Mateusz Kaluga

Do zdarzenia doszło ok. godz. 13:00 na terenie gminy Osięciny. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 74-letni kierowca Skody Fabii, mieszkaniec powiatu radziejowskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z motocyklem, który jechał prawidłowo.

Siła uderzenia okazała się na tyle duża, że 60-letni motocyklista, również mieszkaniec powiatu radziejowskiego, poniósł śmierć na miejscu - podaje radziejowska komenda.

Mundurowi sprawdzili stan 74-latka kierującego autem osobowym. Był trzeźwy. Postępowanie ma wyjaśnić dokładny przebieg oraz wszystkie okoliczności wypadku w Bartłomiejowicach.

Ochotnicza Straż Pożarna w Osięcinach "z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci". To druh Marek Danielak zginął w wypadku.

Druh Marek był wieloletnim Członkiem naszej Jednostki, oddanym Strażakiem oraz kierowcą. Przez lata z ogromnym zaangażowaniem, odpowiedzialnością i poświęceniem służył mieszkańcom, zawsze gotowy nieść pomoc potrzebującym - czytamy we wpisie.

Strażacy przekonują, że zapamiętają druha jako człowieka życzliwego, koleżeńskiego i oddanego strażackiej służbie. Jego odejście jest ogromną stratą dla całej naszej strażackiej rodziny.

Wybrane dla Ciebie