aktualizacja 

Strażnicy miejscy ugasili pożar. Pomogły gaśnice innych kierowców

3

Kilkanaście minut trwała akcja strażników miejskich na warszawskiej Pradze-Północ. Próbowali ugasić płonące auto. Gaśnica szybko się jednak wyczerpała, ale na szczęście pomogli inni kierowcy.

Strażnicy miejscy ugasili pożar. Pomogły gaśnice innych kierowców
Strażnicy miejscy ugasili płonące auto dzięki pomocy kierowców (Straż Miejska Warszawa)

Do zdarzenia doszło w piątek rano na warszawskiej dzielnicy Praga-Północ. Około godziny 7:35 patrol straży miejskiej jechał ulicą Szwedzką, gdzie funkcjonariusze zobaczyli płonące auto. Dym i ogień wydobywały się z zaparkowanego renaulta, zaparkowanego po stronie torów kolejowych.

Samochód stanął w płomieniach. Strażnicy ruszyli na pomoc

Kierowca próbował ugasić samodzielnie pożar, ale był bezradny. Postanowili więc mu pomóc strażnicy miejscy — wezwali straż pożarną i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wzięli też gaśnicę z radiowozu i pobiegli na pomoc mężczyźnie.

Ogień był jednak coraz mocniejszy, a zawartość gaśnicy szybko się jednak wyczerpała. Ponadto, w aucie od żaru zaczęły eksplodować opony. Płomienie wystrzeliły z bagażnika na wysokość ponad metra.

Gaśnice zaoferowali inni kierowcy

Strażacy poprosili więc innych kierowców o pomoc. Zatrzymali kilka innych pojazdów i poprosili o użyczenie gaśnic. Zgłosiło się aż dziesięciu chętnych, ale nawet po tym ogień nadal się rozprzestrzeniał.

Dopiero po zatrzymaniu dwóch pojazdów pogotowia energetycznego udało się strażnikom zdobyć gaśnice na tyle silne, że ogień w końcu zgasł - opisują strażacy.

Akcja trwała kilkanaście minut

Strażacy, którzy dojechali na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli pojazd przed ponownym zapłonem. Około godziny 8 rano akcja ratunkowa się skończyła.

Zobacz także: Dramatyczny stan powietrza w Polsce. Jesteśmy w światowej czołówce
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić