Robert Czykiel| 

Strefa żółta w całej Polsce. Jak będą czynne sklepy? Co się zmieni?

2

Wprowadzenie strefy żółtej w całym kraju niesie ze sobą szereg nowych obostrzeń. Co zmieni się w sklepach? Na szczęście tym razem nie będzie drastycznych zmian.

Strefa żółta w całej Polsce. Jak będą czynne sklepy? Co się zmieni?
Jak są czynne sklepy w strefie żółtej? (Getty Images, Tomasz Czachorowski)

W sobotę 10 października wchodzą w życie przepisy, które mają wyhamować pandemię koronawirusa. Rząd podjął decyjzę o wprowadzeniu w całej Polsce strefy żółtej. To z kolei oznacza m.in., że każdy ma obowiązek zakryć nos i usta po wyjściu z domu.

Jak będą czynne sklepy w strefie żółtej?

Wielu Polaków zadaje pytanie, czy jakieś zmiany dotyczą robienia zakupów. Wszyscy mamy jeszcze w pamięci pierwsze miesiące pandemii, gdy w sklepach były ograniczenia dotyczące liczby klientów. Z kolei niektóre sieci wydłużały czas pracy lub przechodziły na tryb całodobowy.

Jak będzie tym razem? Obostrzenia dotyczące strefy żółtej niewiele zmienią zasady, które panowały do tej pory. Wszystkie sklepy nadal będą funkcjonować w takich samych godzinach jak dotychczas.

Zobacz także: Koronawirus w miesiącach zimowych. Czołowi epidemiolodzy nie mają złudzeń

Klienci jednak muszą pamiętać, że wchodząc do sklepu, muszą zakryć nos i usta. Obowiązkowa jest także dezynfekcja rąk lub założenie jednorazowych rękawiczek.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić