o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Robert Czykiel
|

Koronawirus w Polsce. Czy wszystkie szkoły zostaną zamknięte?

26
Podziel się

Po wprowadzeniu żółtej strefy w całej Polsce szybko zaczęły krążyć plotki, że lada moment szkoły zostaną zamknięte. Sprawę błyskawicznie skomentowało MEN oraz premier Mateusz Morawiecki.

Koronawirus w Polsce. Czy wszystkie szkoły zostaną zamknięte?
Koronawirus w Polsce. Szkoły znowu zamknięte? (Unsplash.com)
bDgfmUqJ

Od soboty 10 października w całej Polsce będą obowiązywać takie zasady jak w żółtych strefach. To m.in. oznacza, że każdy wychodząc z domu, będzie musiał zakryć nos i usta. To reakcja na to, że od pewnego czasu jest duży wzrost zachorowań w naszym kraju.

Koronawirus w Polsce. Czy szkoły zostaną zamknięte?

W sieci szybko zaczęły krążyć plotki, że za chwilę zostaną ogłoszone kolejne decyzje w tym zamknięcie wszystkich szkół. Czy polskich uczniów czeka powrót do zdalnego nauczania od 20 października?

bDgfmUqL

Sprawę skomentowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. W tej chwili nie ma mowy o tym, aby od 20 października zamknąć wszystkie szkoły.

Do plotek krążących w internecie odniósł się także premier Mateusz Morawiecki. W szkołach szykują się zmiany, które mamy poznać w najbliższą sobotę.

bDgfmUqR
- Być może będzie trzeba znowu dokonać pewnego ograniczenia, ale o tym zakomunikujemy w stosownym czasie. Przedstawimy nasz stan wiedzy i nasze decyzje dotyczące tego aspektu sprawy, czyli szkolnictwa w sobotę - przyznał premier podczas konferencji prasowej.

Stan wyjątkowy w Polsce? Mateusz Morawiecki: nie wykluczamy takiej możliwości

Jak w tej chwili wygląda sytuacja w szkołach? Tylko nieliczne były zmuszone przejść na nauczanie zdalne lub hybrydowe. Zakażenia wśród uczniów i nauczycieli wprawdzie się pojawiają, ale na razie sytuacja nie wymyka się spod kontroli.

bDgfmUrm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
PTU
2 tyg. temu
Nauczanie hybrydowe czy może raczej bezobjawowe? Tak samo lekarze teraz mają prawdziwe żniwa. Nikogo nie chcą przyjąć, bo korona, pensyjka z NFZ leci bo czy się stoi czy się leży, a po "pracy" druga pensyjka z dodatkiem covidowym 200%... Szpitale nie chcę przyjmować niezakażonych bo nie mają z tego dodatku więc cała służba zdrowia tylko żeruje na obywatelach... Gdzie ich przysięga.
DyrSzk
2 tyg. temu
To już dyrektorzy szkół nie wiedzą najlepiej jak wygląda sytuacja epidemiczna w ich placówkach i okolicy? Znowu minister z w-wy wie lepiej?
Tomasz11
2 tyg. temu
Może cały rząd wysłać do szkoły na lekcje biologii z zakresu szkoły podstawowej celem odświeżenia wiedzy. Oczywistym jest, że tak duże skupisko ludzi to biologiczna bomba zegarowa.Wie to uczeń po skończeniu szkoły podstawowej, a tu niby ludzie wykształceni i co.
bDgfmUrn
Toja
2 tyg. temu
Jeśli moje dziecko będzie musiało nosić maskę, zostanie w domu. Lepiej na tym wyjdzie. Długi spacer w najlepszym czasie, który normalnie spędza w szkole. A potem nauka. Dobrze, że mam dużą działkę. Ale dzieciom z miast bardzo współczuję.
Armitage
2 tyg. temu
Na WF-ie na sali gimnastycznej dzieci mają biegać bez maseczki, a po szkole w parku na świeżym powietrzu muszą już nosić maseczke. Czy ja czegoś nie rozumiem? Gdzie tu logika?
Najnowsze komentarze (26)
znajoma
wczoraj
moim zdaniem wszystkim pracownikom ze szkół w całej polsce powiniście zamknąć szkoły aż jak wszystkich się koronawiórs nie bezie to dopiero wszystkie otworzyć te skoły narazie proszę wszytskie szkoły w polsce zakmnąć,lp czy chciecie zeby wszystkie dzieci były chore;p;p;p;p;p;p;p;p;p;p;p;p;
Ktoś
4 dni temu
Szkoły nie mogą być zamknięte bo nauczyciele z materiałem pędzą tak szybko że 1 dział można przerobić w tydzień
L12345678
1 tyg. temu
Według mnie powinni zamknąć szkoły ponieważ mamy starsze osoby w rodzinie której nie chcieli byśmy ich zarazić
znajoma
1 tyg. temu
wszystkie szkoł powinne być zamkniente w całym kraju. dzeci mają uczyć sie w domu a nie w szkole.;a nie muszą dzieci chodzić do szkoły. rdzice nie mają pomysło . proszę o protestowanie w tej sprawie zeby wszystkie szkoły od pażdzernika były zamnkiente np. koronowirusa. obowiązkowo nosić maszeczki i samochodzie i w busie i autobusie i wszystkich sklepach i narynkó; pozdrowieni; óważajcie dla siebie zebyście nie byli chory a ni zebyście poszli na karatane przez 2 tygodnie; serdecznie pozdrawiam wszystkich;
Myśliciel
2 tyg. temu
Rząd radził się psychiatrów i psychologów w sprawie zamykania szkół w czasie pandemii. Psychiatra ani psycholog nie są wirusologami. Od czerwca chodzę po ulicach i noszę maskę w sklepach, myję ręce - nie choruję. To, co robi rząd, to ruchy pozorne,które nie zatrzymają pandemii.
Tak
2 tyg. temu
********
Quick
2 tyg. temu
Nie dają rady puścili ludzi latem i ogłosili wybory zwiastujac wirus w odwrocie teraz to się mści
Alicja
2 tyg. temu
Zastanawiają mnie nauczyciele, tak są teraz stłamszeni, że nawet się nie bronią!!!!
bDgfmUrf
Zbigniew
2 tyg. temu
Politycy sami sobie po 55 posłów wyznaczają żeby się nie zarazić, a dzieci siedzą w skupiskach z nauczycielami po 900 dzieci i więce i na przerwach się mieszają, a wejdź do ubikacji żeby ręce umyć!!! Nie ma szans, taki ścisk!! Podobny ścisk przy wejściu do szkół.
Zbigniew
2 tyg. temu
W podstawówkach 6, 7 i 8 klasy też powinne mieć nauczanie on-line! To są dzieci które już mogą pozostawać same w domu!!!
kamil
2 tyg. temu
Dajcie mi wyplate nauczyciela to bede uczyl dziecko w domu. Nauczyciele sa od tego zeby nauczac a nie tylko zadawac prace rodzicą. Nauczanie zdalne to NAUCZANIE a nie zadawanie.
Armitage
2 tyg. temu
Na WF-ie na sali gimnastycznej dzieci mają biegać bez maseczki, a po szkole w parku na świeżym powietrzu muszą już nosić maseczke. Czy ja czegoś nie rozumiem? Gdzie tu logika?
Igor
2 tyg. temu
Najlepiej niech wszystko zamkną. Ludzie to nie wygaśnie tak szybko, to co dzieci mają zamknąć na ile jeden rok dwa czy więcej. Co to jest za zdalne nauczanie. Dzieci i tak nie siedzą w domu, krążą gdzie się da ,i tak to ma wyglądać. To my rodzice mamy sìę zwolnić z pracy, i siedzie z dzieckiem przed ekranem komputera. Ludzie puknijcie sìę w głowę. Trochę rozwagi ostrożności i tyle.
Endriu
2 tyg. temu
Jak się rozdmucha sprawę w mediach to że sraczki można pandemie zrobić. Dziwne że w wakacje ludzie lezejlli na plażach jak sardynki w puszce i tyłu chorych nie było
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić