Strzelanina przy granicy z Ukrainą. Dezerter zaatakował policjantów

Policja w mieście Nowoszachtyńsk w obwodzie rostowskim w Rosji poszukuje mężczyzny, który strzelał z broni automatycznej do grupy policjantów. Według różnych danych sprawcą jest zmobilizowany żołnierz. Jeden z funkcjonariuszy trafił do szpitala.

Strzelanina przy granicy z Ukrainą. Dezerter zaatakował policjantów
Zmobilizowany postrzelił policjanta (Getty Images, Twitter, © 2022 SOPA Images)

Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Nowoszachtyńsk w obwodzie rostowskim w Rosji. Region ten graniczy z Ukrainą, m.in. z nieuznawaną przez cały świat tak zwaną Ługańską Republiką Ludową. Na granicy doszło do konfliktu pomiędzy policjantami a Rosjaninem w mundurze.

Strzelał do policjantów

W pewnym momencie mężczyzna wyciągnął karabin maszynowy i zaczął strzelać w stronę policjantów. Lokalny portal 161.ru podaje, że sprawcą jest najprawdopodobniej zmobilizowany rosyjski żołnierz, który jechał w kierunku Ukrainy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosjanie mają problem. Morze wyrzuciło prawie 2 tys. martwych fok

Po całym zajściu mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Na nagraniach w mediach społecznościowych widać, że większość dróg w regionie jest zamknięta, a policja próbuje szukać sprawcy. W mediach społecznościowych pojawiają się różne wersje tego, co się stało.

Według funkcjonariusza bezpieczeństwa, z którym rozmawiał korespondent 161.RU, strzelec przebywał w pasie leśnym. Policja zauważyła go podczas spaceru. Jeden z nich z ciężką raną stawu biodrowego trafił do szpitala. Informacje o stanie zdrowia drugiego nie zostały jeszcze wyjaśnione.

Próbował uciec z wojska?

Najczęściej mówi się o tym, że zmobilizowany żołnierz próbował uciec z wojska, ale został zatrzymany przez policję na granicy. Wówczas doszło do konfliktu z użyciem broni maszynowej. Jeden z policjantów został poważnie ranny, został przetransportowany do szpitala śmigłowcem.

Obecnie wszystkie siły i środki są rzucane w poszukiwaniu uzbrojonego przestępcy. Mieszkańcy donoszą, że cały Nowoszachtyńsk jest dosłownie wypełniony siłami bezpieczeństwa, wejścia i wyjścia są pod specjalną kontrolą - pisze lokalny portal 1rnd.ru.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić