Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 

Strzelanina w Rosji. Wszystko się nagrało

Kanał Nexta donosi o kolejnej groźnej sytuacji w Rosji. Tym razem w jednym z miast sześciu mężczyzn otworzyło ogień w centrum dużego miasta. Miejscowej policji udało się zatrzymać atakujących. Na nagraniach słychać strzały i przemieszczających się napastników.

Strzelanina w Rosji. Wszystko się nagrało
Uzbrojeni napastnicy w Kemerowie. (Nexta, Twitter)

W Rosji od wielu miesięcy źle się dzieje. Wojna z Ukrainą spotęgowała niebezpieczne sytuacje w największym kraju na świecie. Tylko ostatniej nocy rosyjskie ministerstwo obrony informowało o zestrzeleniu 60 rakiet, prawdopodobnie wystrzelonych z Ukrainy.

Z kolei mnóstwo osób na Telegramie donosi o wybuchach między innymi na lotnisku niedaleko Krasnodaru, składowisku ropy w obwodzie leningradzkim, czy rafinerii ropy naftowej niedaleko Kubania.

Z kolei kanał Nexta informuje o strzelaninie, do której doszło w mieście Kemerowo. To azjatycka część Rosji, leżąca nad rzeką Tom, siedziba prawosławnej metropolii kuzbaskiej oraz obwodu kemerowskiego. W czasach ZSRR to miasto było ośrodkiem zesłań do obozów pracy. Obecnie miasto liczy ponad 550 tysięcy mieszkańców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Huknął jak z armaty. Bramkarz się tego nie spodziewał

Strzelanina w Kemerowie. Sześciu mężczyzn otworzyło ogień

O incydencie donosi kanał Nexta na portalu X. Jak informują dziennikarze, sześciu mężczyzn rozpoczęło strzelaninę w pobliżu wielopiętrowych budynków. Najpierw wjechali na osiedle kilkoma samochodami, a następie otworzyli ogień. Jako tarczę postanowili wykorzystać zaparkowane samochody mieszkańców.

Na opublikowanych nagraniach widać jak mężczyźni oddają wiele strzałów, jednak nie wiadomo do kogo, ponieważ ulice są pustę. Z relacji Nexty wynika, że policja zatrzymała zamachowców. Zabezpieczono również karabiny, z których oddawano strzały. Nie wiadomo, czy ktoś został poszkodowany.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przypomnijmy, że pod koniec marca niedaleko Moskwy w hali koncertowej doszło do dużej strzelaniny i pożaru budynku. Z rąk uzbrojonych, czterech zamachowców, zginęło ponad 150 osób.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić