Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Strzelił z wiatrówki do przypadkowego przechodnia. Trwają poszukiwania policji

35

Policja poszukuje mężczyzny, który dziś rano w samym centrum Krakowa strzelił z wiatrówki do przypadkowego przechodnia. Zajście zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Strzelił z wiatrówki do przypadkowego przechodnia. Trwają poszukiwania policji
W centrum Krakowa napastnik strzelił do przypadkowego przechodnia z wiatrówki (Materiały WP, Adobe)

Do zdarzenia doszło w piątek 3 maja ok. godz. 8:30 przy ulicy Szewskiej, w centrum Krakowa. Niezidentyfikowany mężczyzna strzelił z wiatrówki do przypadkowego przechodnia.

23-letni poszkodowany trafił do szpitala, ale obrażenia nie zagrażają jego życiu. Policja poszukuje sprawcy, który uciekł chwilę po zajściu.

Jak poinformował starszy sierżant Mateusz Lenartowicz z zespołu prasowego małopolskiej policji, dwóch mężczyzn spotkało się na ul. Szewskiej około godz. 8.30.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szok w USA. Dwoje dzieci wdało się w strzelaninę z policją

Strzelił do przypadkowego przechodnia i uciekł z miejsca zdarzenia

Do przypadkowego przechodnia podszedł mężczyzna i po krótkiej wymianie zdań, oddał do niego strzał z wiatrówki - powiedział w rozmowie z RMF FM st. sierż. Mateusz Lenartowicz.

Sprawcę zarejestrowała kamera monitoringu. Wciąż trwają poszukiwania napastnika. Stan postrzelonego 23-latka jest stabilny.

Policjanci natychmiast zabezpieczyli wszystkie dostępne monitoringi, na których bardzo dobrze widać sprawcę - podkreślił st. sierż. Mateusz Lenartowicz.

Na ten moment nie udało się jeszcze ustalić tożsamości napastnika. Nie wiadomo też, co było przyczyną jego zachowania. W poszukiwania zaangażowanych jest wielu funkcjonariuszy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić