oprac. Adam Dąbrowski| 

Porwana 15-latka zginęła od kul policjantów. Opublikowano nagranie

72

Policja z kalifornijskiego San Bernandino po żądaniach lokalnych mediów, opublikowała materiał wideo z interwencji funkcjonariuszy, w skutek której zginęła porwana 15-letnia dziewczyna.

Porwana 15-latka zginęła od kul policjantów. Opublikowano nagranie
Kalifornijska policja opublikowała wideo z feralnego pościgu, w którym zginęła porwana nastolatka (X)

Ta sprawa wstrząsnęła Ameryką. We wrześniu 2022 roku, 45-letni Anthony'ego Graziano zabił swoją żonę, z którą był w separacji - Tracy, a następnie porwał swoją 15-letnią córkę Savannah, która była świadkiem morderstwa.

Lokalna policja wystosowała bursztynowy alert ostrzegając, że mężczyzna jest niebezpieczny i uzbrojony. Kolejnego dnia zauważono samochód Graziano i rozpoczęto pościg.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Śmierć Polaka w Strefie Gazy. Nagranie z miejsca ataku Izraela na wolontariuszy

Podczas próby zatrzymania pickupa doszło do strzelaniny napastnika z policją. Gdy po długim pościgu samochód udało się w końcu zatrzymać pojazd, w momencie próby ucieczki w kierunku patrolu, ubrana w sprzęt taktyczny i hełm 15-latka została śmiertelnie postrzelona - w szpitalu nie udało się jej uratować. Anthony Graziano zginął na miejscu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zagadką były okoliczności śmierci dziewczyny - badano czy Savannah zginęła od kul swojego ojca, czy funkcjonariuszy policji, gdyż jak twierdzono "weszła w ogień krzyżowy".

Półtora roku po tych tragicznych wydarzeniach i żądaniach kalifornijskich mediów na mocy kalifornijskiej ustawy o dokumentach publicznych, policja opublikowała film z przeprowadzonej akcji. Udostępniono zarówno nagrania z helikoptera, a także dźwięku od funkcjonariusza, który brał udział w interwencji - niestety funkcjonariusze nie mieli na sobie kamer.

Przestań do niej strzelać! Jest w samochodzie! Zatrzymywać się! Ona jest ok! Jest w samochodzie! … Zatrzymywać się! [...] Dziewczyna wyszła! Jest po stronie pasażera [...] Pasażerowie wysiadajcie! Pasażerowie wysiadajcie! [...] Hej, chodź do mnie, chodź do mnie - słyszymy na nagraniu.

W opublikowanym materiale widać, że podczas gdy funkcjonariusz kazał jej podejść do nich. Niestety inni funkcjonariusze znajdujący się na większej wysokości oraz z innego punktu widzenia widzieli jedynie, jak ktoś wychodzi z pojazdu i zbliża się do zastępców, dlatego otworzyli ogień. Kalifornijski Departament Sprawiedliwości kontynuuje dochodzenie w tej sprawie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Footage shows deputies fatally shooting 15-year-old Californian girl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić