Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Studentka z Ukrainy apeluje do Rosjan. "Poznajcie prawdę"

Podziel się:

Sytuacja na Ukrainie z godziny na godzinę robi się coraz trudniejsza. Zaniepokojeni są m.in. mieszkający w Polsce Ukraińcy. Jedna ze studentek, która pochodzi zza naszej wschodniej granicy, łamiącym się głosem wygłosiła ważny apel.

Studentka z Ukrainy apeluje do Rosjan. "Poznajcie prawdę"
Studentka z Ukrainy apeluje do Rosjan. "Poznajcie prawdę" (Facebook)

Prezydent Władimir Putin ogłosił w nocy rozpoczęcie operacji wojskowej na Ukrainie. Wybuchy słychać w Kijowie, Odessie czy Charkowie. Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że celem ataku jest infrastruktura wojskowa, obiekty obrony przeciwlotniczej, lotniska wojskowe oraz lotnictwo Ukrainy.

Sytuacja jest bardzo poważna. Do kolejnej eksplozji, która była słyszana i widziana w Kijowie, doszło w czwartek przed południem. Jak podaje "The Kyiv Independent", rosyjskie siły zbrojne miały zbombardować przedmieścia stolicy Ukrainy.

Mieszkańcy uciekają z Kijowa do bezpieczniejszego miejsca. Drogi są zakorkowane, a na stacjach benzynowych ustawiły się kolejki. Coraz więcej aktywistów solidaryzuje się z Ukrainą i apeluje do Rosji o zaprzestanie ataków.

Poruszające słowa studentki

Specjalny apel do Rosjan wystosowała Veronika Matush, która aktualnie studiuje w Toruniu. Chce, aby każdy poznał prawdę w sprawie wojny.

Jestem Veronika Matush. Jestem studentką UMK, pochodzę z lwowskiego obwodu. Wszyscy się boimy, nie wiemy, co powinniśmy zrobić. Chcę, abyście byli świadomi, że to Rosja zaatakowała Ukrainę. Jeśli to teraz widzi jakiś obywatel Rosji, proszę o udostępnienie prawdy. Ukraina sama nie mogła siebie zaatakować. Atak nastąpił ze wschodu, północy, południa i powietrza - powiedział ze łzami w oczach Matush.

Nagranie udostępniła na Facebooku Katedra Komunikacji, Mediów i Dziennikarstwa UMK.

Zobacz także: Były oficer komentuje wydarzenia na Ukrainie. "Rosji już nie będzie takiej, jaka była"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić