Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Studio TVP zapłonęło. Awantura o Polski Ład

350
Podziel się:

W studiu TVP Info doszło do przepychanek słownych między posłem PiS Janem Mosińskim i senatorem KO Kazimierzem Kleiną. Politycy zaczęli kłócić się o Polski Ład. Przedstawiciel większości rządowej przekonywał, że opozycja z nieznanych przyczyn "wściekle atakuje" reformę. – Pokazujemy jedynie niedoróbki, popełnione błędy i to, że można było ich uniknąć – odpierał zarzuty Kleina.

Studio TVP zapłonęło. Awantura o Polski Ład
Jan Mosiński (PiS) i Kazimierz Kleina (KO) starli się w studiu TVP (TVP)

W poniedziałek 10 stycznia uczestnikami programu TVP "Gość Wiadomości" byli Jan Mosiński i Kazimierz Kleina. Politycy zaczęli kruszyć kopie o reformę podatkową, która weszła w życie z początkiem roku.

Opozycja wściekle atakuje Polski Ład, tak jak atakowała 500+ i inne programy społeczne. Opozycja boi się Polskiego Ładu, bo wie, że jego realizacja weryfikuje działania obozu rządzącego. Co deklarujemy, to realizujemy – ocenił poseł PiS Jan Mosiński.

Senator Kazimierz Kleina z Koalicji Obywatelskiej nie pozostał mu jednak dłużny. Stwierdził, że do programu zaproponowano 70 poprawek. Sejm miał je odrzucić "jednym pstryknięciem".

Polski Ład nie jest atakowany. Pokazujemy niedoróbki, jakie błędy zostały popełnione i że można było ich uniknąć – podkreślił.

Sprzeczka w studiu TVP. Parlamentarzyści pokłócili się o Polski Ład"

Polityk KO przekonywał także, że opozycja była gotowa do współpracy nad ustawą. Dodał, że obecne rozwiązanie nie wspiera wcale Narodowego Funduszu Zdrowia, tak jak deklarują to politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Wpływy z wpłaty na NFZ to ok. 75 miliardów złotych. Wcześniej było dokładnie to samo. (…) To pokazujecie w tym pseudobudżecie – ocenił Kleina.

W odpowiedzi na te słowa Jan Mosiński stwierdził, że ważny jest solidaryzm społeczny. Ocenił, że mówiła o nim już Platforma, "jednak w praktyce go nie realizowała".

Klasa średnia i ubożsi utrzymywali służbę zdrowia ze swojej składki – podkreślił poseł PiS.

Polski Ład a niższa emerytura. "To jest nadużycie, nie odbieramy żadnych składek"

Nie zabrakło także przepychanek dotyczących emerytur. Jak opisywaliśmy w o2.pl, wiele osób otrzymało w styczniu niższe wynagrodzenia. Problem ma dotykać przede wszystkim emerytowanych pracowników służb mundurowych. Jednak zdaniem Jana Mosińskiego 94. proc. emerytów na reformie skorzysta.

Pierwsze emerytury, które przyjdą w styczniu, to te bez podatku – podkreślił.

Senator Kleina podszedł jednak sceptycznie do tych słów. Przywołał w tym kontekście swoją rozmowę z byłym stoczniowcem.

Wczoraj spotkałem się z emerytowanym pracownikiem stoczni w Gdyni, który pracował w bardzo trudnych warunkach. Pracował na malarni. Ma dość wysoką emeryturę ok. 5000 zł i już mu tę emeryturę pomniejszono. Nie można odbierać ludziom tego, co wypracowali, na co płacili swoje składki – stwierdził.

Poseł PiS kontrował, że rządzący niczego emerytom nie odbierają. – To jest nadużycie z pana strony. Nie odbieramy żadnej składki – mówił.

Obejrzyj także: "Kuriozalny przekaz TVP". Były minister oburzony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(350)
anty PIS
4 miesiące temu
fryzjer płaci ZUS 1600 NA MIESIĄC a rolnik płaci KRUS przy 25 hektarach ziemi 1600 zł na cały rok a potem rolnik płacze ze ma mała emeryturę która i tak jest sponsorowana ze składek ZUS bo fryzjer mimo ze płaci 10-cio krotnie więcej to ma prawie taką samą emeryturę jak rolnik a nie 10-cio krotnie większą
olo
5 miesięcy temu
PO spłaciło cały do 2012 r. zadłużenie Gierka. Powstały wieże internetowe we wschodnich rubieżach, nowe przedszkola i żłobki, autostrady 451km w latach 2011-2012, za czasów 2017-2019 ile km autostrad zbudowano?). PiS przejęło w miarę stabilną gospodarkę, którą rozwaliło i bez pomiarkowania tuczyło kk.
Popielaty
5 miesięcy temu
Budżetu nie ma. Pisowski bajzel rozsadził bubla swoim bublem. Marketingowcy się pogubili, za dużo kłamstwa którego nie da się posklejać nawet mega taśmą z gwoździami i spawem miszcza od absurdu i paranoi.
Klejna zamilc...
5 miesięcy temu
Klejna niech lepiej zamilknie. Niech przypomni sobie hipokryta jakie działania osłonowe wprowadziła jego partia przed 2015 rokiem. Ano takie, że podwyższyła VAT i wiek emerytalny, a teraz odstawia wielkiego eksperta
ech
5 miesięcy temu
Tutaj się kłania wprowadzana za ministra Vincenta ocena ryzyka przedsięwzięcia. Ponieważ całkiem dobre narzędzie zostało w rękach administracji sprowadzone do całkowitego absurdu - oto mamy efekty. Z oceny ryzyka, która powinna wyłapywać potencjalne ryzyka w przyszłości, zrobiono coś w rodzaju parodii sprawozdania. Gdyby zrobiono ocenę ryzyka tego przedsięwzięcia (oczywiście zrobioną nie przez czopka projektodawcy) to większość tych poślizgnięć by dało się wykryć na etapie projektowania i można byłoby podjąć odpowiednie działania.
dixi
5 miesięcy temu
PIS ma problem, bo mentalnie przejął PZPR-owską szkołę zarządzania. Nie mamy realnego, sensownego celu. Jedynym celem są statystyczne słupki. Dla przykładu. Z jednej strony rząd walczy z epidemią, ale z drugiej wydaje dyspozycje, jakby jej nie było, żeby zrobić statystykę. Nie wiem kiedy przyjdzie opamiętanie od tego absurdu??? Jeżeli wyznaczamy cel - walka z epidemią, to robimy wszystko, żeby ten cel był priorytetem i dostosowujemy działania tak aby go osiągnąć. A nie wyznaczamy cel walka z epidemią, ale wydajemy dyspozycje, że najważniejsza jest statystyka, dzięki której ludzie dostaną premie, czym zachęcamy do zachowań zwiększających ryzyko epidemii. Nie wiem jak ktoś nie zauważa tak oczywistych absurdów.
EUropejczyk
5 miesięcy temu
Ten Mosiński coś nie kojarzy. Coś próbuje wymądrzyć, ale bez sensu.
Antek
5 miesięcy temu
PO też kradło ( przecież również za ich panowania pobierane były podatki, czyż nie ) a nikomu nic nie dali, dla emerytów nie było pieniędzy, na służbę zdrowia nie było pieniędzy, na drogi, kolej, stocznie, mieszkania, na nic nie było pieniędzy. Emeryci, którzy własnymi rękami podnosili ten kraj z ruiny po wojnie mieli głodowe emerytury, a waloryzacja to był śmiech na sali. Bogatsi emeryci mieli duże dopłaty, a ci biedniejsi dostali tyle co kot napłakał. Jeśli ktokolwiek wie, gdzie szły wszystkie pieniądze z podatków, niech napisze. Przypuszczam, że PO znalazło Czarną Dziurę, gdzie te wszystkie pieniądze lokowało. Pozdrawiam.
observatore
5 miesięcy temu
Może lepiej byłoby, gdyby PiS i pissoffce przestali "spełniać" obietnice Wodza suwerena o "Polsce w ruinie". Bo jak tak dalej pójdzie, to pójdziemy z torbami dzięki PiS...który ma wszak tak doniosłe "osiągnięcia", jak np. 2 miejsce w ilości zgonów z powodu covid-19. O szalejącej drożyźnie, inflacji, spadku wydatków inwestycyjnych, idiotyzmach Glapcia o tym, jaki to złoty mocny i jak to nie ma potrzeby podnoszenia oprocentowania kredytów tudzież wielu, wielu innych kwestiach nie ma co nawet wspominać. Dzięki PiS większość Polaków dozna takich dojnozmiennych wzruszeń, jak konie z Janowskich stadnin, które albo utraciły życie albo już ich nie ma bo stadniny padły.
Zbych
5 miesięcy temu
Najgorsze w tym całym Polskim Ładzie jest to, że funkcjonariusze z TVPIS Holecka, Lewandowska i Adamczyk próbują przekonać Polaków, że to jest sukces 1000-lecia.
Romek
5 miesięcy temu
Przed każdym publicznym wystąpieniem Mosińskiemu powinni dać do popicia rycyny.
sed
5 miesięcy temu
Stoczniowiec malarz z emeryturką 5 tysi, no nieźle, a zawsze się tylko o górnikach plecie. A swoją drogą to co mają trudne warunki do wymiaru emerytury???. Pracujesz w trudnych warunkach to więcej zarabiasz, a na emeryturze to chyba już trudnych warunków emerytalnych tem maparz nie ma.
PeBe
5 miesięcy temu
PiS i PO jedno zło!!!
kik
5 miesięcy temu
no nie jest przeciez super tylko siana ni ma zostala sloma w papciach i PEGAZ, Meduza i pare innych zabawek za ktore NAROD sie wyzywi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić