Supraśl. Odkrycie na ikonie. Mnisi: "to błogosławieństwo i znak w czasie epidemii"

50

Supraśl to miasto znajdujące się w województwie podlaskim. Tamtejsi mnisi zwrócili uwagę na mirrę, która wydobywa się z ikony "Życiodajne źródło". Ich zdaniem obraz uzdrawia duchowo i fizycznie, a wydobywająca się żywica to "błogosławieństwo".

Z ikony "Życiodajne źródło" w Supraślu zaczęła wydzielać się żywica. Duchowni uważają to za znak.
Z ikony "Życiodajne źródło" w Supraślu zaczęła wydzielać się żywica. Duchowni uważają to za znak. (YouTube)

Do odkrycia doszło 23 kwietnia - dzień przed świętem Ikony Bogurodzicy „Życiodajne źródło”. To właśnie wtedy zauważono, że z obrazu wydziela się mirra. Święte malowidło znajduje się w budynku monasteru w Supraślu.

Mnisi spostrzegli mirrę wydobywającą się z ikony. Ich zdaniem to "błogosławieństwo"

Zdaniem mnichów wydobywająca się zapachowa żywica z malowidła jest"błogosławieństwem" i to znak w okresie epidemii koronawirusa.

W czasach epidemii szpitale nie są zamykane, ale na odwrót - działają ze wzmożoną siłą. Jeszcze bardziej odnosi się to do szpitali duchowych, jakimi są cerkwie. Podczas epidemii świątynie nigdy nie były zamykane, ale były otwarte i dostępne dla modlitwy dla wiernych - dodano w komunikacie.

W niedzielę 26 kwietnia wierni zostali namaszczeni mirrą z ikony. Duchowni zapowiedzieli, że od tego momentu nabożeństwa, które będą odprawiane każdego dnia, będą się odbywały przed obrazem. To jednak nie pierwszy taki przypadek w historii Cerkwi. Do podobnego zdarzenia doszło w 2010 roku, kiedy mirra wypłynęła z ikony Matki Bożej Spełniającej Prośby w Terespolu.

Zobacz także: Szymon Hołownia: Kościół musi być społeczny, a nie teologiczny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić