aktualizacja 

Świat miał tego nie zobaczyć. Wyciekło nagranie z Groznego

Co najmniej 22 luksusowe samochody towarzyszyły 17-letniemu Achmatowi Kadyrowowi podczas jego wesela. Na nagraniu w mediach społecznościowych widać, jak syn proputinowskiego szefa Czeczenii jedzie weselną kolumną przez miasto. Policja pilnowała, aby nikt na ulicy tego nie nagrywał.

Świat miał tego nie zobaczyć. Wyciekło nagranie z Groznego
Nagranie ze ślubu Kadyrowa obiegło sieć (Getty Images, Twitter)

W ostatnich dniach media obiegły informacje na temat tego, że najstarszy syn czeczeńskiego przywódcy Ramzana Kadyrowa wziął ślub. Sprawa jest zaskakująca, ponieważ zgodnie z rosyjskim prawem, aby wejść w związek małżeński, należy mieć ukończone 18 lat.

Putin spotkał się z Achmatem Kadyrowem

Ale ślub jest możliwy już od 16. roku życia, jeśli "istnieją ku temu ważne powody", dlatego w mediach pojawiają się spekulacje, o jakie dokładnie powody może chodzić.

Z okazji ślubu z 17-letnim Achmatem spotkał się nawet rosyjski prezydent Władimir Putin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Na pewno nie przegra". Ekspert o definicji wygranej

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, jak 17-letni syn Kadyrowa jedzie na własne wesele. Młody chłopak zorganizował kolumnę z 22 luksusowych samochodów i jechał na pełnej prędkości przez zamknięte dla ruchu kołowego ulice Groznego (stolicy Czeczenii).

Kolumna luksusowych pojazdów

Aby przypadkiem nikt z mieszkańców nie dowiedział się, jak luksusowo wygląda wesele syna czeczeńskiego przywódcy, policja pilnowała, aby przypadkowi przechodnie nie nagrywali tego przejazdu.

Przed ślubem stróże prawa obchodzili przydrożne domy i informowali o zakazie nagrywania - piszą lokalne media. Jednak opozycyjnemu kanałowi "1ADAT" udało się dotrzeć do nagrania, które jest dowodem na to, że czeczeńskich przywódców stać na bardzo huczne wesele.

Ślub syna Kadyrowa

Achmat Kadyrow to najstarszy syn Ramzana Kadyrowa. Czeczeński przywódca ma dwanaścioro dzieci. Uroczystość weselna miała odbyć się w sobotę 4 marca na terenie Czeczenii - podaje portal "Kavkaz Realii". 

Fundacja Achmata Kadyrowa z okazji ślubu 17-latka przygotowała niespodziankę dla stu par, które zdecydowały się na ślub tego samego dnia. Po spełnieniu odpowiednich kryteriów (dodatek finansowy przewidziany był jedynie dla osób w trudnej sytuacji finansowej) nowożeńcy otrzymywali 100 tysięcy rubli oraz zwrot kosztów zakupu sukni ślubnej i wynajęcia samochodu.

Opozycyjne media twierdziły, że takie zagranie miało na celu odwrócenie opinii publicznej od wystawnego trybu życia syna Kadyrowa, a także od tego, że w przygotowaniach do jego ślubu brali udział urzędnicy państwowi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić