Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Świat znów patrzy na Wuhan. Nie czekają. Natychmiastowa reakcja

115
Podziel się

Władze Wuhan postanowiły nie czekać, aż sytuacja się rozwinie, i poinformowały we wtorek, że przetestują wszystkich mieszkańców pod kątem COVID-19. Decyzja zapadła po tym, jak miasto odnotowało pierwsze lokalne przypadki koronawirusa od ponad roku.

Świat znów patrzy na Wuhan. Nie czekają. Natychmiastowa reakcja
Kolejka w sklepie w Wuhan, zdjęcie z 2 sierpnia 2021. Mieszkańcy wciąż noszą maseczki, a władze zapowiadają, że przetestują wszystkich pod kątem koronawirusa (Getty Images)
bEEbWSid

11-milionowe miasto, w którym wystąpiło pierwsze na świecie ognisko koronawirusa, "bezzwłocznie rozpoczyna kompleksowe testy genetyczne (w kierunku COVID-19 – przyp. red) dla wszystkich mieszkańców" - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej wysoki rangą urzędnik Wuhan Li Tao, cytowany przez AFP.

Wuhan przetestuje wszystkich mieszkańców

W poniedziałek władze miasta ogłosiły, że wśród pracowników migrujących wykryto siedem infekcji przenoszonych lokalnie. To pierwsze takie przypadki od czasu, jak Wuhan stłumiło rozprzestrzeniającą się epidemię bezprecedensowym lockdownem na początku 2020 roku.

bEEbWSif

W ostatnich dniach Chiny wprowadziły ogólnokrajowy lockdown, zamknęły krajowe połączenia transportowe i przeprowadzają masowe testy. Kraj zmaga się z największą epidemią koronawirusa od miesięcy.

Nawrót epidemii w Chinach

Szybko rozprzestrzeniający się wariant Delta trafił do 20 miast w kilkunastu prowincjach po tym, jak przypadki koronawirusa wykryte wśród sprzątaczy lotnisk w Nankin wywołały łańcuch infekcji. Chiny zgłosiły we wtorek 61 zakażeń.

bEEbWSil

Pekin uniemożliwił turystom wjazd do stolicy w szczytowym okresie wakacyjnych podróży i poprosił mieszkańców, aby nie wyjeżdżali, chyba że jest to konieczne. Najwyżsi urzędnicy obiecali w weekend "nie szczędzić wydatków" na ochronę stolicy.

Chiny wcześniej chwaliły się sukcesem w sprowadzeniu krajowych przypadków praktycznie do zera, co pozwoliło gospodarce się ożywić. Powrót zakażeń zagraża temu sukcesowi, ponieważ od połowy lipca zgłoszono już ponad 400 przypadków krajowych.

bEEbWSim
Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa w aerozolu. Ekspert: ''takie rzeczy oczywiście rozważać i badać''
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEbWSiG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(115)
Artur
2 miesiące temu
W Anglii 25-30 tysięcy przypadków dziennie. Wszystko otwarte, żadnych obostrzen
Ojciec
2 miesiące temu
Ja juz czekam na trzecia dawke
Gość
2 miesiące temu
Widać zmarło u nich znacznie więcej osób niż 80 tys. 400 przypadków to w Polsce w pół tygodnia mamy a tam w ciągu 3 i wszystkich testować będą?
bEEbWSiH
Mariusz
2 miesiące temu
Przeciez oni sa tam wszyscy zaszczepieni, wystarczy sprawdzic jak ostro tych ludzi tam traktuja ci komuniści. Więc konkluzja nasuwa się ze widocznie te szczepienia to jakies placebo. I wogóle dążenie do całkowitego wyeliminowania jakiegokolwiek wirusa to marzenie ściętej głowy. Niech zwiększą dofinasowywanie na znalezienia metod leczenia, chyba ze producenci szczepionek juz swoje macki maja na monopol i nowe szczepionki na nowe warianty
Uczmy sie
2 miesiące temu
od Chinczykow.
A co
2 miesiące temu
Tam w Indiach?
Marek 🐬
2 miesiące temu
Ten ogólnoświatowy wirus świrus to jak stary numer z rękawiczką , tylko naiwni wierzą w jego autentyczność .
avatar
2 miesiące temu
Władza wprowadza dowody osobiste z danymi biometrycznymi >>>>> na razie odcisk linii papilarnych palca !!!!! Wasze DNA, przy okazji szczepień już mają !!!!!!!Spróbujcie im teraz podskoczyć !!!!!!Nie ma to niestety nic wspólnego z PIS, który by można ewentualnie odsunąć od władzy, to trend !!!!!!!Tusk zrobi WAM natychmiast skan siatkówki, i POprawi szczepionką na wymazanie pamięci !!!!!!
Vinci
2 miesiące temu
Pseudo punkt szczepień to teraźniejsza komora gazowa ale z opuznionym zapłonem. Uruchomienie komór gazowych(teraźniejsze punkty szczepień) w Auschwitz poprzedziły eksperymenty, które miały na celu znalezienie najbardziej skutecznego środka chemicznego i wypracowanie najwłaściwszych metod postępowania. 
dobry-pan
2 miesiące temu
u nascjak mahą przeprowadzić test to mówią : proszęcotworzyć usta!, w chinach mówią : proszę się wypiąć. 😁😁😁
Normalny
2 miesiące temu
Z Chińczykami współpracuje od lat, rozmawiam codziennie i jakoś nie narzekają, szczepią się, robią testy, jak trzeba to dwa razy w tygodniu, dzięki czemu u nich pandemia jest pod kontrolą. U nas wśród wszystko-wiedzących-geniuszy ilość przypadków rośnie, no! ale najlepiej zwalać winę na innych. Niestety prawda jest że głupota nie ma granic.
Lukasz
2 miesiące temu
Pod pretekstem testy będą sprawdzać winik eksperymentu szczepień pod nazwą covid 19
dziobanie bez...
2 miesiące temu
Świat testuje na Wuchan , a w zasadzie nasi ciemiężyciele , później wzór zachowań będzie od Nas wymagany . Bo to na ile sobie ludzie pozwolą musi być gdzieś przetestowane i nie chodzi tutaj o dobro Nas lecz o dobro ich samych . Dzisia wojna z ludzkością w sposób Nam znany jest bardzo negatywnie odbierana i powoduje opór we własnym gronie , dzisiaj brutalność nie przejdzie - nawet jak takowa się pojawi to YT itp. usuną ażeby ludzie nie byli świadomi , gdy przyjdzie "im" chętka na mordowanie Nas .
bEEbWSiz
Creo
2 miesiące temu
Wolności!!! Zawalczmy o wolność!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić