Święto Niepodległości. Czy 11 listopada trzeba iść do kościoła?

221

11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości. Obchodzone jest dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Czy tego dnia trzeba uczestniczyć we mszy świętej?

Święto Niepodległości. Czy 11 listopada trzeba iść do kościoła?
Zdjęcie ilustracyjne (Pixaba)

11 listopada to dzień ustawowo wolny od pracy. To oznacza, że wiele miejsc nie działa tak, jak na co dzień. Nie ma szans na zakupy w większych sklepach czy też na załatwienie spraw w banku.

Narodowe Święto Niepodległości rokrocznie upływa pod znakiem różnych wydarzeń kulturalnych. Tego dnia odbywają się również przemarsze.

Czy Święto Niepodległości to święto nakazane?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy 11 listopada trzeba uczestniczyć we mszy świętej. Czy brak obecności w kościele tego dnia jest grzechem?

Okazuje się, że nie. Narodowe Święto Niepodległości nie znajduje się bowiem na liście świąt nakazanych. Wobec tego nie ma konieczności uczestnictwa we mszy świętej.

11 listopada odbędzie się uroczysta msza święta w intencji ojczyzny. Rozpocznie się o godz. 9:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Przewodniczyć jej będzie metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić