o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

Turcja zła na Mateusza Morawieckiego. Był telefon z Ankary

310
Podziel się

Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej trwa w najlepsze. Premier Mateusz Morawiecki zarzucił Turcji działania na rzecz Białorusi. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać.

Turcja zła na Mateusza Morawieckiego. Był telefon z Ankary
Turcja zła na Mateusza Morawieckiego. Był groźny telefon Photo by Krzysztof Zatycki/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bESVHSLF

Od kilku dni cała Polska żyje problemami na granicy polsko-białoruskiej. W sieci nieustannie pojawiają się także nowe nagrania, na których widać Straż Graniczną ochraniającą terytorium naszego kraju czy tłumy migrantów zmierzające w stronę Polski.

Gorąco było również w Sejmie, gdy Mateusz Morawiecki przedstawiał parlamentarzystom plan Polski na walkę z kryzysem migracyjnym. Premier mówił o sankach wobec Białorusi oraz zarzucał Turcji, że jest niewdzięczna i działa "w pełnej synchronizacji" z Mińskiem i Moskwą.

bESVHSLH

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że doszło do rozmów ministra Zbigniewa Raua z ministrem spraw zagranicznych Mevlutem Cavusoglu.

Z inicjatywy tureckiej odbyła się przed chwilą rozmowa ministra Zbigniewa Raua z ministrem spraw zagranicznych Turcji Mevlutem Cavusoglu. Polska i Turcja będą współdziałać, aby przeciwstawić się wykorzystywaniu przez reżim białoruski nielegalnej migracji do ataku hybrydowego na NATO - poinformowało MSZ wieczorem na Twitterze.

Kulisy rozmów

Rozmowy odbyły się z inicjatywy Turków, którzy byli niezadowoleni ze słów Morawieckiego. Argumentowali, że zmniejszyli liczbę lotów ze Stambułu do Mińska, do dziesięciu tygodniowo.

Jak informuje "Rzeczpospolita", wielu imigrantów przylatuje do Mińska z lotniska w Stambule, największego w Turcji. Korzystają z połączeń znanego narodowego przewoźnika Turkish Airlines.

bESVHSLN

Polska strona nie rozumie decyzji, że linia lotnicza Turkish Airlines ma ostatnio co najmniej trzy loty dziennie ze Stambułu do Mińska.

Zobacz także: Trzaskowski wzburzony. Tak ocenił działanie Dudy i PiS
bESVHSMi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(310)
LUK
2 dni temu
Dzielo to żart i kpina czy naprawdę tak myślisz?
Paski z o2
3 tyg. temu
Jaki beznadziejnie denny tytuł typu click-bait
Krystyna Gąsi...
3 tyg. temu
Kiedy czytam te wasze komentarze zauwaźalne, szereg braku wiedzy, takie prostackie zachowania.Szanujemy obce NARODY lecz nie wszyscy z nich kochają pokój na świecie.
bESVHSMj
Wee
3 tyg. temu
To za mało, Turcja powinna zabronić tym ludziom wchodzenia na pokład jakichkolwiek linii lotniczych lecących do Białorusi. Jeżeli to niemożliwe, to ograniczyć do jednego tygodniowo lotu Belavii.
Pit
3 tyg. temu
Pamiętaj pismaku Pan Premier dla ciebie ❗️❗️❗️
bunt
3 tyg. temu
Turcja zawsze była naszym wrogiem
Wacek
3 tyg. temu
Po co morawiecki zarzuca cos komus jak nie ma pewnosci ze tak bylo....
gosc
3 tyg. temu
Czyli mamy następnego wroga,tym razem to Turcja. Naprawdę,z naszym rządem i prezydentem to chyba tylko jeszcze Kim z Korei Północnej będzie chciał gadać.Przecież prezydent chyba od lat nie rozmawiał z kimś naprawdę ważnym.
Znafca
3 tyg. temu
Państwo, które nie ma przyjaciół, a wielu wrogów marnie kończy (chyba, że ma broń atomową).
GOść
3 tyg. temu
Cóż powiedział prawdę .
lobo
3 tyg. temu
Polski Premier jeszcze nie zrozumiał że Polska jest pod okupacją USA która dysponuje armią agentów, dziennikarzy ulokowanych w mediach, radiostacjami do przekazu propagandy (w Polsce Radio Maryja) oraz nieformalne grupy dywersantów na granicach do tworzenia prowokacji.Nikt inny nie będzie odnosił korzyści ze śmierci Rosjan, Polaków, Białorusinów jak ci ukrywający się za oceanem "fachowcy" od organizowania konfliktów w różnych rejonach świata.
barbara
3 tyg. temu
nalezy koniecznie rozwiazac PO
Mark
3 tyg. temu
To z Turcją też już mamy wojnę? Bo już się gubię w tych wojnach, tyle tego.
bESVHSMb
gość
3 tyg. temu
Jeszcze chwila i pokłócą się nawet z San Escobar...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić