Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Syn Beaty Szydło zapadł się pod ziemię. Nowe fakty ws. Tymoteusza Szydło

87
Podziel się:

Jeszcze do niedawna Tymoteusz Szydło figurował na liście księży w diecezji bielsko-żywieckiej. Od jakiegoś czasu jego nazwiska nie ma jednak oficjalnej stronie internetowej. Czy syn Beaty Szydło definitywnie przestał pełnić posługę kapłańską?

Syn Beaty Szydło zapadł się pod ziemię. Nowe fakty ws. Tymoteusza Szydło
Ks. Tymoteusz Szydło złożył rezygnację ze stanu kapłańskiego w 2019 roku (PAP)

W lutym 2021 r. na stronie diecezji bielsko-żywieckiej nazwisko Tymoteusz Szydło nadal widniało na liście księży pełniących tam posługę. Władze diecezji usunęły niedawno jego nazwisko ze strony internetowej. Nie chcą jednak udzielać informacji na temat posługi księdza.

Trzeba o to pytać bezpośrednio księdza Tymoteusza, a dokładniej jego adwokata. Tak sobie zażyczył. To jest już tylko i wyłącznie jego sprawa. W naszej diecezji nie pełni posługi, nie jest u nas księdzem – podkreślił rzecznik diecezji ks. Mateusz Kierczak.

Tymoteusz Szydło przestał pełnić posługę kapłańską? "Nie zamierzam komentować sprawy"

Adwokatem Tymoteusza Szydło jest mecenas Maciej Zaborowski. To on na piątkowej konferencji prasowej reprezentował prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka i zapowiedział pozew przeciwko "Gazecie Wyborczej”. Zaborowski przysłał informację, że nie zamierza "w żaden sposób komentować sprawy”.

Ostatnie doniesienia na temat ks. Tymoteusza Szydło pojawiły się pod koniec 2019 roku. Duchowny wystąpił wówczas do swoich przełożonych o wszczęcie procedury zwolnienia z obowiązków kapłańskich i poprosił przy tym o zniesienie celibatu. Głos w sprawie zabrał wtedy mecenas Zaborowski.

Całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydło. W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem. (…) Jednocześnie oświadczam, że w stosunku do wszystkich osób oraz podmiotów rozpowszechniających dalej powyższe kłamstwa niezwłocznie kierowane będą do sądów prywatne akty oskarżenia oraz powództwa cywilne o ochronę dóbr osobistych – napisał mec. Maciej Zaborowski.

Tymoteusz Szydło odprawił pierwszą mszę z o. Rydzykiem. Zjechali się ważni politycy PiS

Syn byłej szefowej rządu został wyświęcony na księdza w 2017 roku. Posługę kapłańską zaczął pełnić w Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach. Swoją pierwszą mszę odprawił na Jasnej Górze.

Do klasztoru z tej okazji przyjechali premier Beata Szydło z mężem Edwardem, prezydencka małżonka Agata Kornhauser-Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Licznie zjawili się również ówcześni ministrowie rządu Beaty Szydło. Wydarzenie transmitowała Telewizja Polska.

Mszę przed Cudownym Obrazem wraz z ks. Tymoteuszem odprawiał dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Wśród duchownych uczestniczących w uroczystości był m.in. metropolita częstochowski abp Wacław Depo. List z gratulacjami dla syna Beaty Szydło nadesłał węgierski premier Viktor Orban.

Decyzja zapadnie w Watykanie. Sprawa może ciągnąć się latami

Obecnie nie wiadomo nic na temat statusu sprawy Tymoteusza Szydło w Watykanie. Od grudnia 2019 nie pojawiły się na ten temat nowe informacje. Sprawy przeniesienia do stanu świeckiego leżą w gestii Kongregacji ds. Duchowieństwa w Watykanie, a decyzję podejmuje osobiście papież.

Watykański proces może trwać latami. Do kwestii posługi kapłańskiej Tymoteusza Szydło odniosła się już wcześniej nuncjatura w Polsce. Stwierdzono wtedy, że "odpowiedź na to pytanie naruszałaby prywatność osób trzecich”.

O postępowanie w Stolicy Apostolskiej WP zapytało mecenasa Macieja Zaborowskiego. Adwokat w tym przypadku również nie udzielił jednak jakiegokolwiek komentarza.

Obejrzyj także: Beata Szydło pytana o syna. "Hejt, który spadł na moją rodzinę, był nieuprawniony i bolesny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(87)
ELA
8 miesięcy temu
GRZMOCI SIĘ NA OŁTARZU!
okko
11 miesięcy temu
gdziesik pisali , że tera robi w jaki sekcie za struża przy bramie , i nawet nauczuł sie doić krowy , bo w sekcie za darmo jeśc nie dajo
R52
rok temu
A hejt na rodziny polityków opozycji jest sprawiedliwy i niebolesny? Co ta prostaczka gada😤 Nie trzeba było lansować na całą Polskę 👎
meg
rok temu
Szkoda że kasy nie zwrócił jak się kształcił za pieniądze podatników.
iza
rok temu
odczepcie sie, chlopak zdal sobie sprawe ze to nie dla niego i odszedl prawidlowo. Brawo chlopcze za odwazna decyzje .Tak trzymac
Brzeszcze
rok temu
Zajmujecie się plotkami. Nie pierwszy i nie ostatni Tymoteusz. Brak kultury na WP - wiadomo od dawna.
west29
rok temu
No to " mamuśka " zgotowała przysłowiowe piekło na ziemi swojemu dziecku - synowi. Czy w ten sposób chciała zaspokoić swoje" ambicje. No ta cała heca z transmisją w TVP, komu ona miała służyć. Czy Beatka zaspokoiła swoją PRÓŻNOŚĆ .
Znawca
rok temu
Syn Szydlowej w przyszlosci bedzie ambasadorem we Watykanie.
Ciekawa
2 lata temu
a czy można zobaczyć jakie Szydło ma kropidło?
BHPista/sexis...
2 lata temu
miał wypadek w powołaniu?
Jacek Paszko
2 lata temu
Dlaczego w Polsce katolickiej jest tyle nieżyczliwości wobec znanych ludzi. Umiejmy uszanować decyzję każdego człowieka. Ma prawo do szacunku
Wie ktoś?
2 lata temu
Ciekawe czy już ochrzcił i w jakiej parafii?
Miro
2 lata temu
oto cała pisiorowska hipokryzja.może niedługo ujawni się jako biskup- albo ojciec garstki dzieci. myślałem , że jasna góra ceni się wyżej - ale widać duże powiązania pomiędzy terażniejszymi władcami a kościołem.
obserwatore r...
2 lata temu
No cóż szkoda chłopaka . Mamusia się dowartościowała wysyłając go na posługę Bogu , ale nie tak zwyczajnie tak z pokorą ,ale żeby było wiadomo o kogo chodzi ,a teraz młody cierpi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić