o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
SSŃ
|

Wypadek Beaty Szydło. Nagła zmiana

131
Podziel się

Wraca sprawa wypadku drogowego, w którym poszkodowana była m.in. była premier Beata Szydło. Część świadków zdarzenia zostanie ponownie przesłuchana przez krakowski sąd.

Wypadek Beaty Szydło. Nagła zmiana
W środę odbył się proces odwoławczy Kościelnika w Krakowie (PAP, Łukasz Gągulski)
bDTJWpuJ

W 2017 roku w Oświęcimiu doszło do wypadku z udziałem rządowej limuzyny. W lipcu ubiegłego roku sąd rejonowy orzekł, że Sebastian Kościelnik (zezwolił na podanie nazwiska) jest winny nieumyślnego spowodowania wypadku. Postępowanie zostało warunkowo umorzone na okres jednego roku. Jednocześnie sąd uznał, że kierowca BOR również złamał przepisy.

Kościelnik został zobligowany do zapłaty tysiąca złotych nawiązki dla poszkodowanych, czyli byłej premier Beacie Szydło i funkcjonariuszowi BOR. Jednocześnie kierowca nie został obciążony kosztami sądowymi. Prokuratura i obrona sprawcy wypadku nie zgodzili się z wyrokiem.

bDTJWpuL

Wypadek Beaty Szydło w Oświęcimiu. Sprawa trwa

W środę w krakowskim sądzie okręgowym odbyła się rozprawa odwoławcza. Prokurator Rafał Babiński domagał się uznania winy oraz kary rocznego pozbawienia wolności i prac społecznych dla Kościelnika. Prokurator chce także, by kierowca fiata seicento pokrył koszty procesu.

Babiński domaga się, by sąd ponownie przeprowadził przesłuchanie świadków zdarzenia. Chodzi o świadków, "co do których zdolności zapamiętywania i odtwarzania zdarzeń prokuratura ma istotne wątpliwości (...) czy na postawie tych zeznań można czynić jakiekolwiek ustalenia faktyczne” – powiedział Babiński w rozmowie z dziennikarzami.

bDTJWpuR
Mamy wątpliwości, czy wnioski, które sąd wyciągał z przesłuchania świadków są prawidłowe - skomentował prokurator

Obrońca Kościelnika, Władysław Pociej, zapowiedział, że będzie wnosił o uniewinnienie klienta. "Uznaję bowiem, że wyłączną winę za spowodowanie tego wypadku ponosi kierowca kolumny rządowej" – stwierdził podczas rozmowy z reporterami.

Sąd pierwszej instancji prawidłowo przeprowadził wszystkie dowody w tej sprawie, natomiast nieprawidłowo wyciągnął wnioski z tego prawidłowo zgromadzonego materiału dowodowego, stąd taki kierunek naszej apelacji – dodał Pociej

Sąd wziął pod uwagę wniosek prokuratura. Zdecydował, że część świadków będzie ponownie przesłuchana, w obecności biegłego psychologa. Następna rozprawa ma odbyć się 31 marca.

bDTJWpuS
Niewątpliwie komplikuje to trochę życie, zwłaszcza teraz, kiedy muszę dojeżdżać z Poznania. Natomiast ja walczę o swoje, walczę o prawdę i tę prawdę chce w końcu usłyszeć – na ciągnącą się od lat sprawę skarżył się Kościelnik w rozmowie z dziennikarzami
Zobacz także: Józef Pinior, legenda Solidarności, idzie do więzienia. Gorący komentarz z PiS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTJWpvm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(131)
smoku
2 miesiące temu
Kierowca BOR złamał przepisy ale winny kierowca Seicento ! dobre!
Józek Bonk
2 miesiące temu
zwykłą stłuczkę samochodową maglują piaty rok a za katastrofę lotnicza się chcieli brać
Józek Bonk
2 miesiące temu
Szydło to ta babka co z nabitym guzem poszła na siedem dni do szpitala w celu wyłudzenia odszkodowania
bDTJWpvn
Pat29
2 miesiące temu
No to soltysowa sie teraz oblowi, po co ta cala szopka
aga
2 miesiące temu
A CZEMU BECIA MIALA POLAMANE ZEBRA zawsze takie obrazenia ma kierowca
Najnowsze komentarze (131)
Biegły?
4 tyg. temu
PISiory bronią się za wszelką cenę przed uznaniem, że samochód SOP jechał bez włączonej syreny, którą to sołtysowa kazała wyłączyć kierowcy bo chciała się przespać.
Knur
miesiąc temu
To jest to szybkie działanie sądów w wydaniu ministra sprawiedliwości niedouczonego magistra Ziobry. Ewidentna wina kierowcy BOR0-u. Policja powinna ukarać go mandatem, nie było by kosztów i było by po sprawie.
el-ka
miesiąc temu
Pojazd uprzylejowany powinien mieć włączone sygnały świetlne i dźwiękowe.
el-ka
miesiąc temu
A gdzie mój wpis o tym,że prokuratorzy odmówili podpisania aktu oskarżenia w takim kształcie?
el-ka
miesiąc temu
Jak ktoś napisał,policjant z drogówki,ustaliby to na miejscu. Mój pies,by szybciej rozstrzygnął, obszczekal,by wszystkich.
Tyle
2 miesiące temu
Prokuratura jest polityków sady tez chodź już pokazują ze są po stronie prawa wiec ciężko będzie wygrać z władzą
Policmajster
2 miesiące temu
Policja jechała na sygnale na skrzyżowaniu uderzyła w inny samochód policjanta ukarano mandatem karnym za nie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego fakt z Polskiej drogi ograniczenia zaufania do innych kierujących użytkowników
gosc
2 miesiące temu
Przyjdzie czas,ze z tego asfaltu położonego na drodze do jej domu również będzie musiała sie rozliczyć. Tylko w Polsce przyjdzie do władzy ktoś z ikrą.
bDTJWpvf
Zryty łep
2 miesiące temu
Wszyscy którzy słyszeli sygnał dźwiękowy kłamali funkcjonariusze premier RP...głuchy słyszał ślepy widział
AlojzWiertara
2 miesiące temu
Przepraszam, ale jedynym poszkodowanym w tym wypadku jest Sebastian Kościelnik. Ta cała szydło i jej "kierowca" są tu sprawcami i to oni powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności, a z OC limuzyny powinny zostać pokryte straty Sebastiana. Przepisy jasno to określają. Nawet gdyby limuzyna w danym momencie była uprzywilejowana, nic by to nie zmieniło. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego może się nie stosować do niektórych przepisów, ale to na nim spoczywa obowiązek upewnienia się, że zrobi to bezpiecznie i że wszyscy go widzą i mu ustępują, a nie jechać na pałę...
ada
2 miesiące temu
A fiat miał zęby a może miał wąsy i nic nie widział...
Obiektywny
2 miesiące temu
Czyli prokurator obwinia niewinnego po co o aby ochronić winnego . tu chodzi o hruba kasę odszkodowania wyludzanego od niewinnego kolizji biednego chłopska ,widać gołym okiem
paragraf
2 miesiące temu
porażka wymiaru sprawiedliwosci jakk długo beda to wałkowac
gospodarz
2 miesiące temu
Polskie sądownictwo . Powinni otrzymywać wypłatę po zakończeniu sprawy . Można 10 lat żyć za taka pierdołę i brać kasę za nic
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić