Syn Donalda Tuska z nowym stanowiskiem. Został specjalistą w państwowym urzędzie

111

Koalicja Obywatelska pilnie rozliczała polityków PiS z obsadzania stanowisk przez ich bliskich lub znajomych. Tymczasem pół roku po przejęciu władzy przez nowy rząd na stanowisku urzędowym zasiada... syn samego premiera, Donalda Tuska. Michał Tusk w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego został zatrudniony jako Główny Specjalista.

Syn Donalda Tuska z nowym stanowiskiem. Został specjalistą w państwowym urzędzie
Michał Tusk od kwietnia ma nową posadę. Został specjalistą w państwowym urzędzie (Wikimedia Commons)

O nowej pracy Michała Tuska doniósł serwis "Gdańska Strefa Prestiżu".

Michał Tusk syn Donalda Tuska objął stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w departamencie infrastruktury jako Główny Specjalista Ekspert. Gratulujemy... – brzmiał wpis.

Michał Tusk pracę rozpoczął z początkiem kwietnia, a dokładnie 2 kwietnia, co potwierdził Wirtualnej Polsce rzecznik prasowy urzędu, Michał Piotrowski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 16.04, godzina 11:50
Michał Tusk objął stanowisko z początkiem miesiąca. Nie zaczął pracy 1 kwietnia, bo był to dzień wolny, więc przypadło to na 2 kwietnia –oświadczył Piotrowski.

Ostra odpowiedź na zarzuty o nepotyzm

To nie pierwsza praca Michała Tuska w pomorskich urzędach. W 2021 rozpoczął pracę w gdańskim Zarządzie Transportu Miejskiego. Miał tam zarabiać raptem 3 tys. zł na rękę. Jednak już wtedy Donalda Tuska dopytywano, czy nie uważa tej sytuacji za nepotyzm. Jego syn zgłosił się na stanowisko w drodze konkursu, jednak jak się okazało był jedynym kandydatem.

Mój syn z wyższym wykształceniem, 20 lat zajmujący się transportem w Gdańsku, jest urzędnikiem i zarabia netto poniżej 3 tys. zł miesięcznie. Chce pan to nazwać nepotyzmem? Czy myśli pan, że te łajdactwa można przykryć takimi technikami dziennikarskimi? Proszę zrobić uczciwy materiał dziennikarski o tym, ile zarabia, jak wyglądał egzamin, czy była konkurencja - irytował się wówczas Donald Tusk, zapytany przez dziennikarza TVP.

O Michale Tusku głośno się zrobiło w momencie wybuchu afery Amber Gold. Syn obecnego premiera był doradcą linii lotniczych OLT Express, dlatego też został, jako jeden z wielu, przesłuchany przez komisję ds. afery Amber Gold.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić