Synoptyk IMGW bije na alarm. Nadchodzi pogodowy armagedon!

58

Na wschodzie Polski w czwartek będzie upalnie. Temperatury sięgną nawet 33 stopni Celsjusza. Tego samego nie można powiedzieć o zachodzie kraju, gdzie mogą wystąpić bardzo groźne zjawiska atmosferyczne.

Synoptyk IMGW bije na alarm. Nadchodzi pogodowy armagedon!
W czwartek pogoda będzie niebezpieczna (pxhere)

W czwartek w zachodniej części kraju będzie od 20 do 24 stopni Celsjusza, a w strefie frontu 25-26 st. C. Zdecydowanie wyższą temperaturę odnotują osoby przebywające na wschodnich obszarach Polski.

W tych regionach Polski termometry wskażą od 29-32 st. C, a możliwe nawet 33 st. C - poinformowała synoptyk IMGW Anna Woźniak, cytowana przez PAP.

Synoptyk IMGW ostrzega. Mogą wystąpić nawet trąby powietrzne!

Od południa zaczną występować burze w centralno-północnej części Polski. Do godzin wieczornych burze będą pojawiać się w pasie od Warmii, przez woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie, aż po woj. łódzkie i częściowo wielkopolskie, a także w Karpatach Zachodnich, głównie w Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz w Tatrach i na Podhalu.

Kulminacja niebezpiecznych zjawisk prawdopodobnie przypadnie na godziny wieczorne w czwartek i noc z czwartku na piątek. To będzie bardzo intensywne 36 godzin - zapowiedziała Woźniak.

Wówczas w zachodniej części kraju mają wystąpić burze z ulewami. Opady deszczu sięgną nawet 50 mm. Możliwe są również nawałnice, opady gradu i trąby powietrzne. Lepiej mieć to na uwadze i odpowiednio przygotować się na wystąpienie tak groźnych zjawisk.

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić