aktualizacja 

Szafarowicz ma problemy. Jest reakcja Czarnka

380

Oskar Szafarowicz ma poważne problemy. Uniwersytet Warszawski oficjalnie rozpoczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko niemu. Przychylny Prawu i Sprawiedliwości młodzieniec może jednak liczyć na wstawiennictwo obozu rządzącego. Minister edukacji Przemysław Czarnek właśnie zapowiedział, że chce w tej sprawie rozmówić się z rektorem UW.

Szafarowicz ma problemy. Jest reakcja Czarnka
Kłopoty młodego działacza PiS. Czarnek reaguje (Twitter)

Młody działacz Prawa i Sprawiedliwości jest bardzo aktywny w kampanii wyborczej, ostro krytykuje polityków opozycji, w tym m.in. Donalda Tuska, co sprawiło, że zaskarbił sobie przychylność polityków partii rządzącej.

22-latek studiuje na Uniwersytecie Warszawskim i wpadł w nie lada problemy. W środę 13 września poinformował na X (dawniej Twitterze), iż Uniwersytet Warszawski oficjalnie rozpoczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko niemu. Zarzucono mu "uchybienie godności studenta". O co poszło?

Problemy uczelniane Oskara Szafarowicza rozpoczęły się po tym, jak w mediach społecznościowych komentował sprawę syna posłanki Magdaleny Filiks. Przypomnijmy - chłopiec popełnił samobójstwo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Robert Biedroń odpowiada Błaszczakowi. Nie miał litości

W efekcie kilkanaście tysięcy osób podpisało się pod listem do władz UW o usunięcie Szafarowicza z uczelni.

Kłopoty młodego działacza PiS. Ostre słowa Czarnka

Teraz w całą sprawę zaangażował się sam Przemysław Czarnek, który zamierza zaprosić rektora UW na rozmowę. Czarnek stanął po stronie młodego działacza PiS.

Marksizm niestety opanowuje uniwersytety w Polsce, w tym Uniwersytet Warszawski. Dlatego po piśmie, które skierowałem do rektora UW, zamierzam zaprosić go na rozmowę i ostro sprzeciwić się tego typu praktykom. To jest bowiem jawne dyskryminowanie studentów ze względu na ich poglądy polityczne - mówi w rozmowie z portalem i.pl minister edukacji i nauki.

- Ta cała sprawa to jest niestety jakiś czarny dowcip, ponury żart. Tylko w takich kategoriach to można potraktować - stwierdził, dodając, że "Szafarowicz jak najbardziej jest w stanie się wybronić z zarzutów".

Nie może być przecież tak, że dyskryminowani są ci, którzy mają poglądy chrześcijańskie, konserwatywne, narodowe, a promowani są ci o "lewackich", często nawet obrzydliwych poglądach - dodaje minister edukacji i nauki.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić