Szaleńczy pościg. W stronę policjantów poleciały gaśnica i młotek

21

W Lubiniu (woj. dolnośląskie) doszło do policyjnego pościgu. W trakcie szaleńczej jazdy pasażer rzucał w radiowóz gaśnicą, młotkiem i innymi niebezpiecznymi przedmiotami. Obaj zostali zatrzymani. W dodatku jeden z nich przyznał się, że tego dnia zażywał narkotyki.

Szaleńczy pościg. W stronę policjantów poleciały gaśnica i młotek
Szaleńczy pościg w Lubiniu (Policja)

Dwóch mężczyzn poruszało się osobowym daewoo w Lubiniu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Ten jednak się nie zatrzymał.

Rzucał w policjantów czym popadnie

Mężczyzna zignorował zarówno sygnały świetlne jak i dźwiękowe i gwałtownie przyspieszył. Policjanci ruszyli za nim.

Podczas ucieczki kierujący znacznie przekraczał prędkość, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, zajeżdżał drogę policjantom, próbował zepchnąć z drogi radiowóz, stwarzał swoim zachowaniem ogromne zagrożenie dla innych. Ponadto jego pasażer co jakiś czas wyrzucał przez otwarte okno niebezpieczne metalowe przedmioty. W stronę radiowozu leciały między innymi klucze, młotki, gaśnica, a nawet akumulator - relacjonuje "Faktowi" asp. szt. Sylwia Serafin z KPP w Lubiniu.

W końcu jednak kierujący uderzył w słup, a patrole go zablokowały. Podróżujący samochodem osobowym wciąż nie wykonywali poleceń mundurowych, więc ci byli zmuszeni użyć kolejnych środków przymusu, aby wyciągnąć nieodpowiedzialnego kierującego i jego pasażera z pojazdu, jak przekazała policjantka.

Kierowcą okazał się być 39-letni mieszkaniec powiatu legnickiego. Miał on zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przyznał się też do zażywania tego dnia narkotyków.

Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności za niezatrzymywanie się do kontroli drogowej. Tyle samo za niestosowanie się do sądowego zakazu.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić