o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Szaman na Kapitolu. Ujawniono tożsamość mężczyzny

179
Podziel się

Ujawniono tożsamość półnagiego mężczyzny w futrzanej czapie z rogami, który w reku trzymał dzidę i amerykańską flagę. Zdjęcie "szamana", który demonstrował w Kapitolu obiegło światowe media.

Szaman na Kapitolu. Ujawniono tożsamość mężczyzny
Mężczyzna w futrzanej czapce to aspirujące aktor Jake Angeli z sekty QAnon. (Twitter.com)
bDIbrjud

Charakterystyczny strój mężczyzny, który protestował w Kapitolu szybko rzucał się w oczy. Według amerykańskich mediów półnagi mężczyzna z w czapce przypominającej poroże to aspirujący aktor Jake Angeli z prawicowej sekty QAnon. Jest zwolennikiem prezydenta Donalda Trumpa.

bDIbrjuf

Mężczyzna, który stał się symbolem zamieszek w Waszyngtonie został opisany przez magazyn "Rolling Stone". Jake Angeli chce zostać aktorem, jednak do tej pory zasłynął jako "Szaman QAnon", jeden z najbardziej prominentnych wyznawców skrajnie prawicowej teorii spiskowej, grupującej radykalnych zwolenników prezydenta Trumpa.

Wyznawcy QAnon wierzą, że anonimowa postać, która posiada ściśle tajne informacje i publikuje w sieci sekrety dotyczące rządu m.in. dowody na to, że wysoko postawieni politycy partii demokratycznej są zaangażowani w handel dziećmi, a Donald Trump walczy z nimi, chce ich aresztować i ukarać.

bDIbrjul

W internecie jest krótka wypowiedź Jake Angeli sprzed kilku miesięcy z Arizony kiedy mówił:

To ważne, żeby prezydent Stanów Zjednoczonych wiedział, że jego ludzie go wspierają, że dobrzy Amerykanie, patrioci, widzą, przez co przechodzi i że dziękują za jego prace.

W sieci pojawiło się sporo nieprawdziwych informacji, że Angeli jest członkiem ruchu Black Lives Matters. Inne posty w mediach społecznościowych sugerowały, że widoczny na zdjęciach z zamieszek z Kapitolu, brodaty mężczyzna, który stał obok Jake Angeli to działacz Antify - grupy deklarującej się jako antyfaszyści.

Zobacz także: Zamieszki w USA. Zwolennicy Trumpa szturmują Kapitol
bDIbrjum
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIbrjuG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(179)
adam
2 miesiące temu
przerażający jest poziom głupoty części amerykańskiego społeczeństwa, niestety nie jest to odosobniony przypadek na swiecie. Patrząc na zdjęcia wyborców trumpa i zdobywców kapitolu nie mam już żadnych złudzeń.
like
2 miesiące temu
Warto sprawdzić czy szaleniec ma powiązania z narodowcami z nad Wisły.
Jack
2 miesiące temu
No właśnie oddajcie ziemię prawdziwym amerykanom czyli indianom których mordowaliście bez litości bo to ich kraj a nie wasz ! Jedteście tam tylko gośćmi Republikanie i Demokraci !
bDIbrjuH
Iwona
2 miesiące temu
Zło posiada moc i daje na razie radę.
kkl
2 miesiące temu
No to teraz posiedzi sobie.
Najnowsze komentarze (179)
Jan
2 miesiące temu
A ile kosztuje nas komisja smoleńska??
Jan
2 miesiące temu
A ile kosztuje nasza komisja smoleńska??
Paskuda
2 miesiące temu
Słuchałem jego wypowiedzi na youtubie, dobrze się go słucha bo ma dobrą dykcję, mówi płynnie i potoczyście. Zaczął od tego że w każdym kraju są banki narodowe, które udzielają rządzącym pożyczek, uzyskując w ten sposób wpływ na sytuację socjoekonimiczną i geopolityczną poszczególnych krajów. Jeszcze w miarę z sensem, co nie? I za uzyskane z odsetek pieniądze, miliardy i biliony dolarów te banki maja budować wielkie podziemne bazy, gdzie opracowywują tajemną technologię, np. niewyczerpywalne źródła energii, napęd antygrawitacyjny czy klonowanie a ich celem jest utworzenie Rządu Światowego. Po tym zdaniu przełączyłem na śmieszne koty.
joy
2 miesiące temu
Taki "Kapitol" to był w Polsce w 2016 roku,był zabór miesjc,wycie fałszujące,obraz "macic" z PO i SLD,okupacja i wyzwiska..Nic nowego,przywkłam.
klon
2 miesiące temu
500+ RÓWNIEŻ W USA to koniec cywilizacji
Tomek
2 miesiące temu
Dlaczego podajęcie imię i nazwisko tej osoby , czy nie ma ochrony danych. Inaczej postępujecie z przebierańcy z parad w Polsce, tam nazwisk nie podajecie.
ILUMINATI
2 miesiące temu
Zobaczcie na jego piersi trzy trójkąty wytatuowane. Dla mnie to nie przypadek!!! Zobaczcie jego zdjęcia!!!
Ralph
2 miesiące temu
To jest następny w kolejce do walki z naszym najlepszejszym mistrzem Najmanem który jest teraz najlepszejszej formie w życiu
bDIbrjuz
Twój nick
2 miesiące temu
Teraz widzicie do czego może doprowadzić ciche popieranie oszołomstwa i dawanie przyzwolenia na propagowanie ich popieprzonych idei. Dotyczy to wszystkich skrajnych ruchów zarówno po stronie rządzących jak i opozycji.
Sprostowanko
2 miesiące temu
Brodaty kolo w niebieskiej maseczce obok niego, ten niby z antify to Matthew Heimbach ,organizator slynnej ultra prawicowej manifestacji Unite The Right v Charlottesville gdzie zabito Heather Heyer- antyfaszystke.
Niestety
2 miesiące temu
To żołnierz WOT!!!!
Hmnmmm...
2 miesiące temu
Ci ludzie żyją w irracjonalnym strachu, który popycha ich ku desprackim czynom... Nie ma powodów by ich kamienować. Nie ma powodów by dostarczać męczenników ruchowi, który jeszcze długo będzie częścią amerykańskiego społeczeństwa. Najbliższe miesiące szybko uświadomią wielu szamanom, że lęki jakim się karmili są tylko domeną ich wyobraźni:) Mają unikalny styl, cenią sobie wolność i są dość impulsywni, ale na tym polega urok wielu amerykanów nie wpisujących się w kulturową konwencje wielkich miast:)
OMG
2 miesiące temu
Rany, to przeciez nie o Wikingow chodzilo, tylko o czapke z bizona, ktora byla noszona przez Indian polnocnoamerykanskich!!
Wiedza
2 miesiące temu
Czapkę wikinga 🤦🏼‍♂️ masakra, może czapkę niewidkę?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić