aktualizacja 

Szaman na Kapitolu. Ujawniono tożsamość mężczyzny

277

Ujawniono tożsamość półnagiego mężczyzny w futrzanej czapie z rogami, który w reku trzymał dzidę i amerykańską flagę. Zdjęcie "szamana", który demonstrował w Kapitolu obiegło światowe media.

Szaman na Kapitolu. Ujawniono tożsamość mężczyzny
Mężczyzna w futrzanej czapce to aspirujące aktor Jake Angeli z sekty QAnon. (Twitter.com)

Charakterystyczny strój mężczyzny, który protestował w Kapitolu szybko rzucał się w oczy. Według amerykańskich mediów półnagi mężczyzna z w czapce przypominającej poroże to aspirujący aktor Jake Angeli z prawicowej sekty QAnon. Jest zwolennikiem prezydenta Donalda Trumpa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mężczyzna, który stał się symbolem zamieszek w Waszyngtonie został opisany przez magazyn "Rolling Stone". Jake Angeli chce zostać aktorem, jednak do tej pory zasłynął jako "Szaman QAnon", jeden z najbardziej prominentnych wyznawców skrajnie prawicowej teorii spiskowej, grupującej radykalnych zwolenników prezydenta Trumpa.

Wyznawcy QAnon wierzą, że anonimowa postać, która posiada ściśle tajne informacje i publikuje w sieci sekrety dotyczące rządu m.in. dowody na to, że wysoko postawieni politycy partii demokratycznej są zaangażowani w handel dziećmi, a Donald Trump walczy z nimi, chce ich aresztować i ukarać.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W internecie jest krótka wypowiedź Jake Angeli sprzed kilku miesięcy z Arizony kiedy mówił:

To ważne, żeby prezydent Stanów Zjednoczonych wiedział, że jego ludzie go wspierają, że dobrzy Amerykanie, patrioci, widzą, przez co przechodzi i że dziękują za jego prace.

W sieci pojawiło się sporo nieprawdziwych informacji, że Angeli jest członkiem ruchu Black Lives Matters. Inne posty w mediach społecznościowych sugerowały, że widoczny na zdjęciach z zamieszek z Kapitolu, brodaty mężczyzna, który stał obok Jake Angeli to działacz Antify - grupy deklarującej się jako antyfaszyści.

Zobacz także: Zamieszki w USA. Zwolennicy Trumpa szturmują Kapitol
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić