Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

"Szara eminencja" PiS. Słucha się jej nawet Kaczyński

324
Podziel się:

Janina Goss, mimo, że nie pełni w partii Prawo i Sprawiedliwość żadnych funkcji decyzyjnych, od lat jest uważana za osobę która wpływa na kluczowe decyzje. Jest także członkiem rady nadzorczej PGE. Koncern ujawnił jej zarobki.

"Szara eminencja" PiS. Słucha się jej nawet Kaczyński
Jarosław Kaczyński (Flickr)

Wymieniona funkcja nie jest jedyną, którą pełni Janina Goss. Jest także członkiem rady nadzorczej w Banku Ochrony Środowiska, w którym większość udziałów ma należący do państwa Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z opublikowanego w zeszłym tygodniu raportu BOŚ wynika, że Goss dostała 120 tys. zł, czyli średnio 10 tys. zł miesięcznie. W porównaniu do 2018 r. wynagrodzenie Janiny Goss wzrosło o 7 tys. zł.

Z kolei w środę opublikowany został raport finansowy Polskiej Grupy Energetycznej, którego członkiem rady nadzorczej jest Janina Goss. Jak wynika z dokumentu, w zeszłym roku za samo zasiadanie w radzie nadzorczej energetycznej spółki Janina Goss dostała 84 019,69 zł brutto, czyli ok. 7 tys. złotych brutto miesięcznie.

Z przedstawionych dokumentów wynika, że w ciągu czterech lat Janina Goss w państwowych spółkach zarobiła już ponad 760 tys. zł. Zarobki p. Goss w radzie nadzorczej PGE wzrosły prawie dwukrotnie - jeżeli w 2016 r. zarabiała 44 tys. rocznie, to w 2020 r. ta kwota wynosiła 88 tys. A w Banku Ochrony Środowiska Janina Goss zaczęła zarabiać w ciągu 4 lat dwa razy więcej pieniędzy.

Mimo słabo dostrzegalnej aktywności na zewnątrz i unikania mediów, Janina Goss uznawana jest za jedną z najważniejszych postaci w PiS z racji zażyłości i zaufania, jakim darzy ją Jarosław Kaczyński, z którym znajomość ma utrzymywać od wczesnego dzieciństwa. Dużo emocji budzi zatrudnienie Janiny Goss w państwowych spółkach i jej ogromny wpływ na decyzje w partii Prawo i Sprawiedliwość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(324)
portas
rok temu
Nie ważna jaka nie ważne kto2, jeżeli widzę w jakiejkolwiek organizacji rządzącej nieprawidłowości typu kolesiostwo ukladzi czy krycie swoich,traci moje poparcie a że żyjemy w Polsce poparcia nie ma nikt. Nie będę głosował bo trzeba bym przez przypadek wybrał innych pasożytów, ovowiazek? oni nie spełniają swoich obowiązków a by się popłakali i obiecywali w wyborach, że to zrobimy. Służba zdrowia to kpina rok czasu pandemii znów kryzys ludzie umierają w kartkach,edukacja to kpina, 10 letni Niemiec potrafi po Angielsku rozmawiać lepiej jak 40letni Polak po studiach. Afera afera afetra byłaby nawet po wybraniu zakonnicy na prezydenta bo by wyszły machloje za które nigdy nikt nie odpowiada lub dostaje wyrok w zawieszeniu i 5tys zł kary zarabiając 40 miesięcznie....kpina nie kraj
anna
rok temu
teraz dziennikarze będą przedstawiać się inicjałami? Totalna krytyka dziennikarzy WP zrobiła swoje. Ten artykuł to też totalny chłam, dalej nic nie wiemy o Pani Goss
greg
rok temu
synekura
eugeniusz
rok temu
jestem wsciekły ze glosowałem na PIS takie siedlisko kombinatorów ,ciemnoty i wszystkiego co najgorsze sie skumulowała grabia kraj nieprzytomnie dopiero teraz przejrzałem na oczy kim śą
Czy to ta pan...
rok temu
która była szefowa kancelarii tajnej Jaruzelskiego? PZPR jej ufało zaufam i ja.
Ważne
rok temu
Ścieki z Czajki zredukowały populację dorsza w Bałtyku.
waldek
rok temu
nasi ludzie musza dobrze zarabiac ,tyle dobrego dla kraju i na robia!!!
ktos20
rok temu
co robisz / nic a ty? tez nic a w której spółce ? tak PISOWCY drenują spółki skarbu państwa czyli nas wszystkich
jola
rok temu
Rodzina, znajomi władców Pis nieżle sa ustawienie przez swych sponsorów. Ojciec Dudy, brat ojca i pewnie sasiedzi, wnuki, dzieci siostry, bracia niezłe zarobki. Wstydu ani przyzwoitości za grosz nie mają
:-D
rok temu
Mam pytanie... A kto z Was nie zasiadł by do koryta, albo dwóch, jakby mu proponowali?
Znaczy się
rok temu
prezes spłacił pożyczkę... z górką?
Amelka
rok temu
Koronawirusie gdzie jesteś.
Jan-emeryt
rok temu
Orlenu, PGE itp Spółki Państwowe to skupisko, siedlisko pociotków, dzieci, żon PiS owskich władców. Kaczyński pomylił się nazywając tą swoją partię Prawo i Sprawiedliwość. Bardziej pasuje bezprawie a sprawiedliwość daleko.
jogi
rok temu
przykład idzie z góry więc nie ma co się dziwić że nepotyzm i korupcja w kraju rządzonym przez dojną zmianę to norma
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić