Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
NB
|

Szczepienia przeciw COVID w Polsce. Ujawniono liczbę niepożądanych odczynów poszczepiennych

199
Podziel się

W Polsce podano łącznie ponad 46,1 mln dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Z najnowszych danych rządowych wynika, że zgłoszono ok. 16,6 tys. niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Szczepienia przeciw COVID w Polsce. Ujawniono liczbę niepożądanych odczynów poszczepiennych
(Pixabay)
bFdKJTmJ

27 grudnia ubiegłego roku w Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19. Przez rok podano 46 157 174 dawek szczepionki.

Niepożądane objawy po szczepieniu przeciwko COVID-19 w Polsce

Dotychczas zgłoszono 16 677 niepożądanych odczynów poszczepiennych. W większości były one łagodne.

bFdKJTmL

Niepożądany odczyn poszczepienny to pojawiające się po przyjęciu preparatu czasowe pogorszenie stanu zdrowia. Może mieć łagodną, poważną lub ciężką postać.

Większość zgłoszonych objawów po szczepieniu przeciwko COVID-19 dotyczyło zaczerwienienia i krótkotrwałej bolesności w miejscu wkłucia. Rzadziej występowały takie dolegliwości jak ból głowy, omdlenie, duszność, gorączka i zawroty głowy.

bFdKJTmR

W Polsce w pełni zaszczepionych dwiema dawkami preparatów Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jedną dawką szczepionki Johnson & Johnson jest 20 922 571 osób. Trzecią dawkę przyjęło 6 089 485 osób.

Zobacz także: Obowiązek szczepień dla medyków. Co z niezaszczepionymi? Prof. Flisiak tłumaczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdKJTnm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(199)
franek
1 tyg. temu
...i ma się rozumieć, w Polsce nikt jeszcze nie umarł (oficjalnie) po szczepionce. Na calym świecie, we wszystkich krajach, były takie przypadki, a w Polsce nie.... My to mamy szczęście, co, nie??? (a tak naprawdę umarło kilka tysięcy - na początku przyznawało to nawet MZ, potem jakoś wszystko powyciszano...)
Bibi
3 tyg. temu
To nie jest zwykła szczepionka taka jak dawniej które ratowały czy nadal ratują życie To jest nieprzebadany preparat eksperymentalny Jeśli doktor chce niech eksperymentuje na własnej rodzinie
Okrutne
3 tyg. temu
Zrozumiałem, czemu rodzina nie nalega, żeby zmarła osoba była na liście NOP. Bo wtedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. A zmarłemu wszystko jedno co mu napiszą w akcie zgonu.
bFdKJTnn
wściekły
3 tyg. temu
W Polsce nie da się zgłosić NOP'a, a jeśli już jakiemuś lekarzowi się zechce to należy pamiętać że sędzią we własnej sprawie jest sanepid. Który każdej sprawie łeb ukręci.
Bannn
3 tyg. temu
To tylko czubek góry lodowej ukrywanej i niezgłaszanej przez także wielu lekarzy ze strachu przed sankcjami . Nie wierzę tej propagandzie za grosz.
Mmm
3 tyg. temu
Gdzie pieniądz tam brak człowieka. Wierzycie w te bajki? Wolę braci Grimm.
zaza
3 tyg. temu
Kolejne kłamstwo nie sposób tego zgłosić i jest tego 100x więcej a im bardziej za szprycowany kraj tym więcej chorych i obostrzeń -nie wiedziecie tego?
buka
3 tyg. temu
Znam jedną osobę, która miała NOP poważniejszy niż chwilowa gorączka i ból ręki, kilkanaście, które nie zaszczepiły się i ciężko przechorowały oraz kilkanaście, które się nie zaszczepiły i zmarły na Covid. Statystyka jednak na korzyść szczepień.
Penisent
3 tyg. temu
Siostro! Kaczkę i duzo zmioków !!;-);-)
Wiem
3 tyg. temu
Nigdy prawdy nie ujawnią!!!
Emi
3 tyg. temu
A dlaczego nie piszecie o zapaleniu mięśnia sercowego, zakrzepicy i zgonach? Wszystko to jest dostępne na stronie rządowej.
dr.etker
3 tyg. temu
Ściema,ściema...konowały razem z farmacją robią biznes na naiwnych!Jak w tv i necie powiedzą żeby w hełmach chodzić to połowa będzie chodzić,tak jesteście otumanieni!!!
Sonia
3 tyg. temu
Ja się zaszczepiłam, teraz jak kicham to oczami robię screenshoty tego co akurat widzę. To prawda, nie ściemniam.
bFdKJTnf
Gnojszkpski
3 tyg. temu
Młodzi UMIERAJA masowo !! Autor - Norymberga 2.0!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić