Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|
aktualizacja

Wyższa składka dla niezaszczepionych? Padła kontrowersyjna propozycja

1632
Podziel się:

Doradca premiera ds. COVID-19 Andrzej Horban zaskoczył swoją propozycją. Udzielił wywiadu "Rzeczypospolitej", w którym przyznał, że dobrym pomysłem byłoby, aby niezaszczepieni płacili wyższą składkę do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wyższa składka dla niezaszczepionych? Padła kontrowersyjna propozycja
Prof. Andrzej Horban (PAP)

Sytuacja epidemiczna w Polsce jest zła. Przyznał to doradca prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19 w wywiadzie udzielonym "Rzeczypospolitej".

Naprawdę czas na jałowe dyskusje o koronawirusie się już skończył – powiedział prof. Andrzej Horban.

"Sprawa życia i śmierci"

Profesor wyszedł z zaskakującym pomysłem ws. osób niezaszczepionych. Uważa on, że takie osoby powinny płacić wyższą składkę zdrowotną.

Nie ma wątpliwości, że każdy powinien się zaszczepić, jeśli tego jeszcze nie zrobił. Jeszcze zdąży przed tsunami, może zwiększyć szanse przeżycia – swoją lub innych. Ten, kto nie zaszczepił się trzecią dawką, też powinien jak najszybciej ją przyjąć – prognozował w "Rzeczpospolitej".
Jestem za paszportami, za wprowadzeniem obowiązkowych szczepień, a może i wyższą składką ZUS dla niezaszczepionych – przyznał ekspert.

W Polsce mamy 40 proc. niezaszczepionego społeczeństwa. Specjalista przyznaje, że "w polskich szpitalach leży ok. 20 tys. pacjentów, za chwilę nałożą się na to dziesiątki tysięcy nowych". Twierdzi, że może zabraknąć nawet stadionów. "To sprawa życia i śmierci" - dodaje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1632)
Jagna
4 miesiące temu
Jak rząd nakazuje płacić niezaszczepionym większe składki zdrowotne i Jak Ikea wprowadza paszporty covidowe to od razu,, segregacja ludzi. Jak pis, konfederacja, kościół i inne konserwatywno religijne środowiska wygadują, dzuelą ludzi na lepszy sort i gorszy sort, to nik tu nie protestuje. A jak prawico religijne środowiska mają poglądy, że jak ktoś nie jest katolikiem o prawicowym światopoglądzie to nie jest Polakiem a prawdziwy Polak to tylko katolik o prawicowym światopoglądzie to nie nazywa się tego segregacją oraz dzieleniem ludzi na lepszych i gorszych. Ikea wprowadza takie paszporty bo w Polsce jest obowiązek z tymi paszportami, maseczkami i szczepieniami oraz wpuszczania tylko zaszepionych. Oni przestrzegają przepisów narzuconych przez nasz rząd!
Scorpius
5 miesięcy temu
A Ty powinieneś już dawno za prywatne się leczyć i to na nogi, bo na głowę za późno
Nemo
5 miesięcy temu
Jaki rząd taki ekspert, tylko nienawiść do ludzi niezastrzepionych nimi kieruje, budują utopie szczęśliwego kraju ludzi zaszczepionych a w gruncie rzeczy zamieniają nam życie w piekło, barbarzyńcy,
Czlowiek
5 miesięcy temu
Uważam że tacy ludzie,pseudo lekarze nie mają na myśli ratowania życia ludzkiego ......lekarze stali sie akwizytorami przemysłu farmaceutycznego..to szarlatani opętani. Płacimy i tak duże składki a leczenie jest w beznadziejne,pacjent sie nie liczy .Co to za profesor powinien dawno już trafić do zakładu zamknietego dożywotniego.Wara od ludzi niezaszczepionych
Sztuczna int
5 miesięcy temu
Najlepiej żeby rząd pobierał składki i w zamian oferował tylko szczepienia. Bo jeżeli przyjdzie poważna choroba to i tak trzeba płacić z własnej kieszeni. Przykładem kombatant z Warszawy który musiał odkładać na operację zaćmy.
mama
5 miesięcy temu
Oddaj tytuł Profesora bo Ci się nie należy
Gość.
5 miesięcy temu
No to KUŹWA, jak nie daj Bóg będę musiała ja lub ktoś z rodziny skorzystać z "usługi" "szpitala" ZA TĘ WYŻSZĄ SKŁADKĘ to dopiero będę miała WYMAGANIA. Nikt mi nie powie, że jestem PERDONA NON GEARA. NIKT !!!
Lucy
5 miesięcy temu
Jordan powinien dawno odwiedzić zakład psychiatryczny
Dorota 34
5 miesięcy temu
Powinien się leczyć razem z Kaczyńskim.
Babcia
5 miesięcy temu
Czy Horban nie powinien się leczyć na głowę
zocha
5 miesięcy temu
niech mi oddadzą 35 lat składek,to wtedy porozmawiamy !!!
wiedza
5 miesięcy temu
rząd i skorumpowani medycy nie cofną się przed żadnym łajdactwem,na które im pozwolimy,a takie artykuły to balony próbne,jak jeszcze można szczuć i zniewalać tych, co myślą i sprzeciwiają się zamordyzmowi reżimowej władzy.
4444
5 miesięcy temu
Horban jaka kase dostajesz lub dostaniesz od producentow tego barachla niby szczepionek za swoje glupie wypowiedzi
tak pytam
5 miesięcy temu
A można się wypisać z systemu?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić