aktualizacja 

Wyższa składka dla niezaszczepionych? Padła kontrowersyjna propozycja

2679

Doradca premiera ds. COVID-19 Andrzej Horban zaskoczył swoją propozycją. Udzielił wywiadu "Rzeczypospolitej", w którym przyznał, że dobrym pomysłem byłoby, aby niezaszczepieni płacili wyższą składkę do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wyższa składka dla niezaszczepionych? Padła kontrowersyjna propozycja
Prof. Andrzej Horban (PAP)

Sytuacja epidemiczna w Polsce jest zła. Przyznał to doradca prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19 w wywiadzie udzielonym "Rzeczypospolitej".

Naprawdę czas na jałowe dyskusje o koronawirusie się już skończył – powiedział prof. Andrzej Horban.

"Sprawa życia i śmierci"

Profesor wyszedł z zaskakującym pomysłem ws. osób niezaszczepionych. Uważa on, że takie osoby powinny płacić wyższą składkę zdrowotną.

Nie ma wątpliwości, że każdy powinien się zaszczepić, jeśli tego jeszcze nie zrobił. Jeszcze zdąży przed tsunami, może zwiększyć szanse przeżycia – swoją lub innych. Ten, kto nie zaszczepił się trzecią dawką, też powinien jak najszybciej ją przyjąć – prognozował w "Rzeczpospolitej".
Jestem za paszportami, za wprowadzeniem obowiązkowych szczepień, a może i wyższą składką ZUS dla niezaszczepionych – przyznał ekspert.

W Polsce mamy 40 proc. niezaszczepionego społeczeństwa. Specjalista przyznaje, że "w polskich szpitalach leży ok. 20 tys. pacjentów, za chwilę nałożą się na to dziesiątki tysięcy nowych". Twierdzi, że może zabraknąć nawet stadionów. "To sprawa życia i śmierci" - dodaje.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić