aktualizacja 

Szczepionka na COVID-19. Jest kalendarz szczepień

13

Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział, że od 15 stycznia wszystkie osoby powyżej 18 roku życia będą mogły zgłosić się do zaszczepienia. Przedstawił także szczegółowy kalendarz dostaw szczepionek do końca marca.

Szczepionka na COVID-19. Jest kalendarz szczepień
Michał Dworczyk. (PAP, PAP/Paweł Supernak, Pawe³ Supernak)

W środę odbyła się konferencja dotycząca szczepień na COVID-19. Szef KPRM Michał Dworczyk oraz wiceminister zdrowia Anna Goławska i prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski przekazali najnowsze informacje na temat Narodowego Programu Szczepień.

Dworczyk zapowiedział, że Polska wchodzi w etap masowych szczepień. Już od 15 stycznia na szczepienie będą mogły się rejestrować osoby powyżej 80 roku życia. Za to rejestracja dla osób powyżej 70 roku życia będzie możliwa od 22 stycznia. Cały proces ruszy trzy dni później.

Szczepionka na COVID-19. Ruszają masowe szczepienia

Michał Dworczyk przedstawił także harmonogram dostaw szczepionek na pierwszy kwartał 2021 roku. Do końca marca do Polski trafi ponad 6 milionów dawek z firm Pfizer i Moderna. Do każdego punktu w jednym tygodniu trafi 30 dawek.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zdolności operacyjne do szczepień, które zbudowaliśmy, to 3,7 miliona miesięcznie. Ze względu na ograniczenia w dostawie, powoduje to, że nie wykorzystujemy naszych wszystkich zdolności w zakresie szczepień. Wierzymy, że szczepionki będą docierać do Polski coraz szerszym strumieniem - mówił Dworczyk.

Od 15 stycznia wszystkie osoby od 18 do 70 r. ż. będą mogły zgłosić swoją gotowość i chęć do zaszczepienia się. Aby to zrobić, konieczne będzie wypełnienie formularza dostępnego na stronie gov.pl/szczepimysie.

Aby otrzymać szczepionkę, trzeba będzie się zarejestrować w danym punkcie. W sumie jest ich 5994. Rejestracja na szczepienie będzie możliwe poprzez trzy kanały: infolinię 989, osobiście w punkcie szczepień (POZ) oraz internetowo (pacjent.gov.pl).

Zobacz także: Zobacz też: Kiedy zacznie się odmrażanie gospodarki? Kościński: powrót do normalności za 2-3 miesiące
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić