Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Szczepionka na COVID-19. Pomylili dawkę

161

W Niemczech rozpoczęły się już szczepienia przeciwko COVID-19. W domu opieki w Stralsundzie doszło do pomyłki. Ośmiu pracownikom podano pięciokrotną dawkę szczepionki.

Szczepionka na COVID-19. Pomylili dawkę
Szczepionka na COVID-19 (PAP, EPA, FRIEDEMANN VOGEL)

Ośmiu pracownikom domu opieki w Stralsundzie omyłkowo podano pięciokrotną dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Cztery osoby trafiły do szpitala na obserwację i wykazywały objawy grypopodobne.

Władze w komunikacie podkreśliły, że z informacji koncernu BioNTech wynika, iż w badaniach nie stwierdzono, by podanie większych dawek preparatu miało poważne konsekwencje zdrowotne. Miejscowe odczyny w miejscu zastrzyku i objawy grypopodobne są zależne od dawki, na ogół łagodne do umiarkowanych i mijają.

Rzeczniczka BioNTech potwierdziła, że przebadano dawki do 100 mikrogramów. Zwykła dawka szczepionki to 30 mikrogramów. Przypomniała, że fiolka ze szczepionką jest wielodawkowa, a informacja o tym jest już w pierwszym zdaniu ulotki.

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Niemczech

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Niemczech rozpoczęły się w sobotę. Jako pierwsza zaszczepiona została 101-letnia Edith Kwoizalla, mieszkanka domu spokojnej starości w Halberstadt.

Zobacz także: Szczepionka na COVID-19. Dr Paweł Grzesiowski o terminie odporności po szczepieniu

Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić