o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Szczepionka na koronawirusa. AstraZeneca zmniejsza dostawy do Polski

5
Podziel się

W piątek na Stadionie Narodowym odbyła się konferencja prasowa szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka oraz dra Artura Zaczyńskiego. Minister Dworczyk przekazał złe wieści odnośnie dostawy szczepionek do Polski.

Szczepionka na koronawirusa. AstraZeneca zmniejsza dostawy do Polski
W piątek na Stadionie Narodowym odbyła się konferencja prasowa ministra-członka Rady Ministrów, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka oraz dra Artura Zaczyńskiego. (PAP)
bEDScRNh

Minister Michał Dworczyk poinformował w piątek, że do końca marca do Polski trafi 500 tysięcy mniej szczepionek od firmy AstraZeneca.

Otrzymaliśmy informacje o zmniejszeniu dostawy liczby szczepionek firmy AstraZeneca. Mimo tego przygotowujemy się do dużego przyśpieszenia szczepień w II kwartale - informuje Dworczyk.
bEDScRNj

Minister zapewnia, że przyspieszenie w szczepieniach nastąpi w drugim kwartale roku. - Mimo tego, że do końca marca szczepionek będzie mniej, to przygotowujemy się do dużego przyspieszenia w drugim kwartale - mamy deklaracje producentów na ok. 15 mln szczepionek w Q2, dlatego wprowadzamy zmiany, które przyspieszą proces - zapewnia Dworczyk.

Minister Dworczyk zapewnił także, że zrobi wszystko, aby było jak najmniej opóżnień w dostawach szczepionek. - Zrobię wszystko, żeby było jak najmniej zawirowań w dostawach. Jeśli doszłoby do opóźnień czy przesunięć terminów wizyt pacjentów, prosimy o zrozumienie - będą spowodowane zmianą zafundowaną nam przez producenta szczepionek - przekazał.

bEDScRNp

Michał Dworczyk zapewnił, że szpital Narodowy jest w absolutnej czołówce jeśli chodzi o punkty szczepień i liczbę szczepień w skali całej Polski.

Polityka rządu dotycząca budowy i utrzymania szpitali tymczasowych okazała się słuszna, mimo kpin i ataków opozycji. Dziś te szpitale są naszym "buforem bezpieczeństwa" - przekazał.
bEDScRNq
Zobacz także: Gorzkie słowa dyspozytora pogotowia. Mówi wprost o "zapaści służby zdrowia"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDScRNK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Jkl
7 miesięcy temu
Europejskie kraje wycofują tę szczepionkę z powodu dużej liczby zgonów poszczepiennych. Polscy decydenci nadal jej nie wycofali, co jest jawnym przyzwoleniem na depopulację narodu pilskiegoy
avatar
7 miesięcy temu
Zacznijcie podawać ludziom placebo!!!!!!!!! Statystycznie nic to nie zmieni!!!!!! 4 miliony zaszczepionych i to tych z największej grupy ryzyka i III fala???????? Jaja sobie robicie!!!!!!!
Godlengecko
7 miesięcy temu
Czyli najgorszej szczepionki będzie mniej ciekawe dlaczego nie podają jakiej firmy preparatem zaszczepił się Kaczyński
bEDScRNL
łapiduch
7 miesięcy temu
I DOBRZE = NIE SPROWADZA tych śmieci DO POLSKI !!!! NIKT tego NIE CHCE !!!!
Jogin
7 miesięcy temu
To chyba pokłosie, śmierci po podaniu specyfiku w Austrii.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić