Nowe obostrzenia. Zobacz, kto nie musi nosić maseczki

59

Kto nie musi nosić maseczki? Kto jest zwolniony z zasłaniania twarzy? Czy trzeba posiadać dokumenty, które uprawniają do nienoszenia maseczki? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Nowe obostrzenia. Zobacz, kto nie musi nosić maseczki
Nie wszyscy muszą nosić maseczki (Pixabay)

W środę wieczorem w Dzienniku Ustaw pojawiła się nowelizacja rozporządzenia ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Nowelizacja wprowadza zmiany ws. noszenia maseczek. Rozszerzono grupę osób zwolnionych z nakazu zasłaniania ust i nosa.

Kto od czwartku nie musi nosić maseczki? Z tego obowiązku zwolnione zostają osoby obciążone zaawansowanymi schorzeniami neurologicznymi, układu oddechowego lub krążenia, przebiegającymi z niewydolnością oddechową lub krążenia. W przypadku kontroli trzeba okazać zaświadczenie od lekarza, które uprawnia do nienoszenia maseczki.

Koronawirus w Polsce. Istotna zmiana dot. kwarantanny

Rząd postanowił również, że z kwarantanny (również po przekroczeniu granicy) zwolnieni są ozdrowieńcy, którzy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przebywali w izolacji, izolacji w warunkach domowych lub byli hospitalizowani ze względu na zakażenie koronawirusem.

Zdecydowano też, że kolejna grupa osób może korzystać z usług hotelarskich w całej Polsce. Uprawniono do tego osoby zdające lub organizujące egzamin końcowy na inspektora Inspekcji Ochrony Środowiska.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić