Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Szczepionka na koronawirusa. Dobre wieści. WHO potwierdza

372

Ujawniono, która szczepionka na COVID-19 obecnie przoduje w światowych badaniach. Okazało się, że na prowadzenie wysunęli się naukowcy z AstraZeneca. Ich produkt wkrótce wejdzie w nową fazę testów.

Szczepionka na koronawirusa. Dobre wieści. WHO potwierdza
(Getty Images, Vincent Kalut )

AstraZeneca to brytyjsko-szwedzki koncern farmaceutyczny. Jego główna siedziba znajduje się w Londynie, a roczny budżet, jaki firma przeznacza na badania, wynosi 3 miliardy euro. Fabryki AstraZeneca mieszczą się w 18 państwach.

Koronawirus. Szczepionka AstraZeneca jako pierwsza pojawi się na rynku?

Prace nad środkiem powierzono naukowcom z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Według ustaleń agencji Reutera szczepionka od AstraZeneca weszła w szeroko zakrojone testy na ludzkich ochotnikach.

Koncern podpisał już dziesięć kontraktów na dostawę i produkcję szczepionki na COVID-19. Na konferencji Światowej Organizacji Zdrowia potwierdzono, że pod względem zaawansowania oraz etapu produkcji brytyjsko-szwedzki koncern wiedzie prym.

Z pewnością pod względem stopnia zaawansowania, etapu, na którym się znajdują, są chyba wiodącym kandydatem. Jest więc możliwe, że wyniki zostaną osiągnięte dość wcześnie – potwierdziła w rozmowie z agencją Reutera przedstawicielka WHO Soumya Swaminathan.

Swaminathan pochwaliła również firmę AtraZeneca za globalny zasięg w kwestii testów szczepionki na COVID-19.

Sądzę, że AstraZeneca ma obecnie bardziej globalny zasięg, jeśli chodzi o to, gdzie robią i planują testy szczepionki – powiedziała przedstawicielka WHO.
Zobacz także: Zobacz też: Szczepionka na koronawirusa. Prof. Simon o postępach

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić