o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Koronawirus: szczepionka pojawi się później niż sądzono. Specjalista od HIV zabrał głos

1
Podziel się

Znany naukowiec skrytykował rządy państw dotkniętych pandemią COVID-19. Uważa, że zamiast skupiać się próbach wynalezienia szczepionki na koronawirusa, powinny skierować wysiłki w zupełnie innym kierunku.

Naukowiec twierdzi, że szczepionka na koronawirusa może pojawić się później, niż zapowiadają naukowcy
Naukowiec twierdzi, że szczepionka na koronawirusa może pojawić się później, niż zapowiadają naukowcy (Getty Images)
bDSRqQet

William Haseltine jest specjalistą w zakresie badań nad rakiem i wirusem HIV. Jak twierdzi, szczepionka na koronawirusa jeszcze długo nie będzie dopuszczona do powszechnego użytku, a naukowcy i politycy poświęcają jej zbyt wiele uwagi. Wskazał, na których aspektach walki z pandemią COVID-19 powinni się skupić.

Koronawirus: szczepionka na COVID-19 nie jest najważniejszą kwestią

Naukowiec uzasadnił swoje stanowisko tym, że dotychczasowe szczepionki na koronawirusy nie chroniły błony śluzowej nosa. Jak podaje "New York Post", właśnie tą drogą chorzy najczęściej zarażają się COVID-19. Minie więc wiele czasu, zanim specjalistom uda się zwalczyć ten problem. Dlatego społeczeństwa muszą liczyć się z ewentualnością, że szczepionka nie powstanie tak szybko, jak pierwotnie sądzono. William Haseltine wskazał, którą drogą powinny pójść rządy, by zapewnić obywatelom bezpieczeństwo.

bDSRqQev

William Haseltine uważa, że kontrolowanie rozprzestrzeniania się pandemii jest możliwe. Przywołał przykład Chin, Korei Południowej i Tajwanu, gdzie władze skupiły się na wyszukiwaniu i izolowaniu osób zarażonych koronawirusem. Prowadziły także szeroko zakrojoną akcję informacyjną wśród mieszkańców, którym nakazywano zasłanianie ust i nosa, regularne mycie rąk, a także regularne czyszczenie powierzchni i utrzymywanie dystansu społecznego.

Specjalista skrytykował także działania rząd Rosji, Brazylii i USA. Uważa, że liderzy tych państw zdecydowali się na najgorszą możliwą strategię i w konsekwencji doprowadzili do wzrostu liczby zarażeń. William Haseltine wyraził opinię, że nie zrobili wystarczająco dużo, aby skutecznie wprowadzić dystans społeczny wśród obywateli i zminimalizowac ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19.

bDSRqQeB
Zobacz także: Zobacz też: Halucynacje i <a href="https://portal.abczdrowie.pl/psychoza-objawy-przyczyny-leczenie">psychoza</a>. Nowe objawy koronawirusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDSRqQeW
KOMENTARZE
(1)
Bord
10 miesięcy temu
Już by w końcu przestali wymyślać i ludziom wodę z mózgu robić ,dziś ten naukowiec mówi tak jutro inny odwrotnie nic dokładnie nie wiedzą ale szczepionki już są chyba dla ludzi-królików eksperymentalnych ..tylko kasa im w głowach !
Najnowsze komentarze (1)
Bord
10 miesięcy temu
Już by w końcu przestali wymyślać i ludziom wodę z mózgu robić ,dziś ten naukowiec mówi tak jutro inny odwrotnie nic dokładnie nie wiedzą ale szczepionki już są chyba dla ludzi-królików eksperymentalnych ..tylko kasa im w głowach !
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić